Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PSV
Okładka Earth Defense Force 2017 (X360)

Earth Defense Force 2017

Earth Defense Force 2017 Portable

W grze wcielamy się w rolę żołnierza broniącego Ziemi przed inwazją z kosmosu. Uzbrojeni po zęby w najnowsze zdobycze techniki wyruszamy, by mordować kolejnych wrogich przybyszów z innej planety.

Akcji | TPP

Okładka Earth Defense Force 2017 (X360)

producent: Sandlot

wydawca: D3 Publisher

data premiery gry:

14gru2006

X360

8sty2013

PSV

Earth Defense Force to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Jej wydawcą jest znana szczególnie w Japonii firma D3. W pozycji tej wcielamy się w członka specjalnego oddziału, wyznaczonego do ratowania planety przed inwazją kosmitów. Obcy zaatakowali miasta, siejąc zniszczenie na ulicach – zabijając ludzi i rujnując wszystko na swojej drodze. Czas ich zatrzymać.

Jako uzbrojony po zęby w najnowsze zdobycze techniki żołnierz wyruszamy, by mordować kolejnych wrogich przybyszów z innej planety. Warto zaznaczyć, że są to na ogół olbrzymich rozmiarów monstra, przypominające ziemskie owady. Wielkie poczwary bez trudu wspinają się na dachy drapaczy chmur oraz przechadzają się ulicami i miażdżą dziesiątki osób. Pozostali wrogowie to gigantyczne roboty, ale przychodzi nam również ostrzeliwać statki kosmiczne, którymi przybyli na Ziemię nieprzyjaciele.

W trakcie rozgrywki ważna jest współpraca z pozostałymi członkami oddziału – wielokrotnie tylko wspólnymi siłami uda nam się pokonać robale. Jednoosobowy ostrzał jest po prostu zbyt słaby. Jest to istotne zarówno w trybie dla jednego gracza, gdzie resztą ekipy kieruje konsola, jak i w multiplayerze, gdzie dzięki kooperacji możemy odeprzeć ataki wspólnie z przyjaciółmi.

Jeśli chodzi o grafikę, warto pochwalić duże, żyjące własnym życiem miasta, przygotowane z wielką dbałością o szczegóły i olbrzymie, ładnie wyglądające modele wrogów. Po uratowaniu jednego miasta i wybiciu przeciwników przenosimy się do następnego, różniącego się zabudową, gdzie czeka na nas kolejna misja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,4 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Earth Defense Force 2017

Klasyfikacja PEGI Earth Defense Force 2017

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Earth Defense Force 2017

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Games with Gold w czerwcu – m.in. Portal
Games with Gold w czerwcu – m.in. Portal

wiadomość30 maja 2019

Poznaliśmy listę tytułów, które w czerwcu zostaną udostępnione abonentom Xbox Live Gold. Tym razem w ramach Games with Gold będzie można sprawdzić gry Portal i NHL 19, a także Rivals of Aether oraz Earth Defense Force 2017.

Zapowiedziano kontynuację Earth Defense Force
Zapowiedziano kontynuację Earth Defense Force

wiadomość18 września 2010

Firma D3Publisher ogłosiła, że zajmie się wydaniem gry Earth Defense Force: Insect Armageddon, będącej kontynuacją Earth Defense Force 2017 – strzelaniny z perspektywy trzeciej osoby wydanej na europejskim rynku w marcu 2007 roku.

Premiera Earth Defense Force 2017 już w tym tygodniu
Premiera Earth Defense Force 2017 już w tym tygodniu

wiadomość19 marca 2007

Earth Defense Force 2017 to gra akcji przedstawiona w perspektywie trzeciej osoby. Wcielimy się w niej w rolę żołnierzy uczestniczących w walkach z Obcymi, którzy zaatakowali naszą planetę. Tytuł powstał z myślą o konsoli Xbox 360. W Ameryce premiera odbędzie się już jutro, Europa będzie musiała poczekać do piątku.

X360
PSV