Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Wii Sports Resort (Wii)
OkładkaWii Sports Resort (Wii)

Wii Sports Resort Wii

Wii Sports Resort to kontynuacja hitowego zestawu gier sportowych, który miał swoją premierę wraz z debiutem konsoli Wii. Produkcja ta robi znakomity użytek z przystawki Wii MotionPlus, współpracującej z pilotem Wii Remote.

Sportowe | golf | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Sports Resort Premiera Wii

25czerwca2009

pudełko PL

24lipca2009

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wii Sports Resort

Wii Sports

Wii Fit

Summer Challenge: Athletics Tournament

Wii Sports Resort to kontynuacja wydanej w 2006 roku gry zręcznościowej Wii Sports, która w kilka tygodni po premierze okazała się hitem wśród nabywców konsoli Wii, po części dlatego, że sprzedawano ją wraz z next-genem Nintendo, a po części z powodu, iż jako pierwsza demonstrowała szeroki wachlarz możliwości kontrolera Wiimote. Kontynuacja także kładzie nacisk na wymachiwanie bezprzewodowym urządzeniem i branie udziału w rozmaitych dyscyplinach sportowych, jednak tym razem produkt przenosi nas do wakacyjnego kurortu, gdzie przyjemny relaks stanowi ważniejszą wartość niż bezpardonowa, fizyczna rywalizacja.

Wii Sports Resort oferuje nam takie aktywności, jak wyścigi na skuterze wodnym, walka na miecze czy rozrywka z wykorzystaniem frisbee. Po wybraniu interesującej nas opcji przenosimy się do trójwymiarowej lokacji i pod postacią awatara Mii rozpoczynamy właściwą rozgrywkę. Program umożliwia zarówno samotne korzystanie z atrakcji letniego ośrodka, jak i zapraszanie do rywalizacji innych osób.

W każdej z konkurencji kluczową rolę pełnią kontrolery Wii, którymi trzymamy kierownicę wirtualnego skutera, chwytamy rękojeść miecza bądź też rzucamy plastikowym talerzem w kierunku aportującego psa. Aby nasze ruchy były bardziej precyzyjne, programiści wyposażyli swój produkt w obsługę przystawki WiiMotion Plus, która w możliwie najdokładniejszy sposób odczytuje gesty wykonywane Wiimotem i odtwarza je na ekranie jako zachowania postaci. Zalecanym dodatkiem w kontakcie z Wii Sports Resort jest też pokrowiec Wii Remote Jacket, który zabezpiecza Wiimote’a przed wypuszczeniem (ew. wyrzuceniem) i zmniejsza ryzyko odniesienia kontuzji nadgarstka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wii Sports Resort

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wii Sports Resort Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii MotionPlus