Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 maja 2009, 08:32

autor: Szymon "Hed" Liebert

Statystyki osiągnięć dostępne na Steamie

W jednym z bardziej popularnych systemów dystrybucji elektronicznej Steam pojawiły się statystyki osiągnięć obejmujące kilkanaście pozycji. Dzięki nim możemy sprawdzić między innymi procent graczy, którzy poradzili sobie z danym wyzwaniem oraz porównać nasze własne konto z postępami ogółu użytkowników. Steam postawił na osiągnięcia, wypromowane na Xboksie 360, już jakiś czas temu.

W jednym z bardziej popularnych systemów dystrybucji elektronicznej o nazwie Steam pojawiły się statystyki osiągnięć obejmujące kilkanaście pozycji. Dzięki nim możemy sprawdzić między innymi procent graczy, którzy poradzili sobie z danym wyzwaniem oraz porównać nasze własne konto z postępami ogółu użytkowników. Steam postawił na osiągnięcia, wypromowane na Xboksie 360, już jakiś czas temu.

Żeby sprawdzić własne wyniki, wystarczy zalogować się na konto Steam i przejść do odpowiedniej zakładki. Pełna lista tytułów dostępna jest na jednej ze stron. Wszyscy fani mogą na niej sprawdzić objęte statystykami gry oraz poznać procent graczy, którzy poradzili sobie z przypisanymi im osiągnięciami. Oczywiście z informacji można wyczytać sporo ciekawych, a czasem zaskakujących rzeczy.

Okazuje się więc przykładowo, że tylko jedna trzecia graczy ukończyła wszystkie poziomy w World of Goo. Posiadacze innych, tajemniczych osiągnięć z tej produkcji należą także do prawdziwej rzadkości. Znacznie większą aktywnością cieszy się popularny Team Fortress 2, do którego przygotowano ogromną liczbę wyzwań. Co ciekawe, nadal są wśród nich wyzwania zaliczone jedynie przez kilka procent graczy.

Jeśli ktoś chciałby zostać swoistym pionierem, powinien zagrać np. w Red Orchestra. Prawdopodobnie ze względu na umiarkowaną popularność tytułu, przeznaczonego przecież dla określonego kręgu fanów realistycznego podejścia do wojny, wiele przypisanych mu osiągnięć nie zostało zaliczonych. Zupełnie inaczej jest w przypadku zabawnego, aczkolwiek dość wymagającego, Portala.

Nawet w takich tytułach jak Left 4 Dead jest jeszcze wiele do zrobienia. Jednym z najlepiej poznanych przez graczy produktów jest natomiast Half-Life 2: Episode Two. Również Braid, czyli interesująca platformówka wydana najpierw na Xboksa 360, odznacza się wysokim procentem wykonanych osiągnięć. Wśród głośnych gier pojawiają się jeszcze: Multiwinia, The Maw, Unreal Tournament III i kilka innych.