Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2009, 08:40

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Beta testy StarCrafta 2 rozpoczną się w lecie

Blizzard ustami prezesa firmy, Mike’a Morhaime’a potwierdził wczoraj krążące od jakiegoś czasu plotki, że beta testy oczekiwanego przez wielu graczy StarCrafta 2 rozpoczną się tego lata. Nie sprecyzowano jednak kiedy dokładnie.

Blizzard ustami prezesa firmy Mike’a Morhaime’a potwierdził wczoraj krążące od jakiegoś czasu plotki, że beta testy oczekiwanego przez wielu graczy StarCrafta 2 rozpoczną się tego lata. Nie sprecyzowano jednak, kiedy dokładnie.

Beta testy StarCrafta 2 rozpoczną się w lecie - ilustracja #1

Podczas konferencji prasowej Morhaime potwierdził, że osoby, które od wczoraj mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w testach, dostaną dostęp do gry w najbliższych miesiącach: „Tego lata uruchomimy rozszerzone beta testy i mimo że nie podaliśmy jeszcze daty ich startu, mogę zapewnić, że będzie to ostatni etap w tworzeniu gry” – zapewnił prezes Activision Blizzard.

Jednocześnie Morhaime przyznał, że obecnie ekipa Blizzarda skupia się przede wszystkim na dopracowaniu pierwszej części gry - StarCraft II: Wings of Liberty. Dopiero po ukończeniu tego projektu, firma zajmie się dopieszczaniem kolejnych dwóch rozszerzeń do gry, w których można będzie rozegrać kampanię rasą Protosów i Zergów.

Przypomnijmy, że zapisy do bety StarCrafta 2 rozpoczęły się dwa dni temu. Osoby, które pragną przetestować najnowsze dzieło Blizzarda przed premierą, powinny zarejestrować się na tej stronie oraz podać konfigurację swojego komputera, którego moc prawdopodobnie okaże się kluczowa przy doborze beta testerów. Warto również dodać, że wszystko wskazuje na to, że beta początkowo wystartuje w Stanach Zjednoczonych.