Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Multiwinia: Survival of the Flattest (PC)

Multiwinia: Survival of the Flattest PC

Multiwinia to produkt brytyjskiej firmy Introversion Software, który został opracowany na bazie opublikowanej w 2005 roku gry Darwinia.

Strategiczne | RTS | multiplayer | indie

PC Windows
Okładka Multiwinia: Survival of the Flattest (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19września2008

Multiwinia to produkt brytyjskiej firmy Introversion Software, który został opracowany na bazie opublikowanej w 2005 roku gry Darwinia. Nowy program koncentruje się w głównej mierze nad rozgrywką wieloosobową, choć i zwolennicy rywalizacji z komputerowym przeciwnikiem znajdą tu coś dla siebie.

Podobnie jak pierwowzór, Multiwinia jest grą wojenną rozgrywaną w czasie rzeczywistym, której głównymi bohaterami są dwuwymiarowe sprite’y, żyjące w wirtualnym świecie o nazwie Darwinia. Program umożliwia tworzenie armii złożonej z sympatycznych, zielonych ludzików, uzbrajanie ich w rozmaite środki zagłady (m.in. granaty, wyrzutnie rakiet) i kierowanie wojska do walki z innymi uczestnikami zabawy. Na potrzeby nowej wersji gry autorzy pokusili się o liczne usprawnienia. Najważniejszym dodatkiem jest system formacji, umożliwiający lepsze zarządzanie Darwinaniami na polu bitwy i mający duży wpływ na przebieg batalii.

Multiwinia oferuje unikatową oprawę wizualną. Teren nie jest pokryty teksturami, ale siatką trójkątów (tzw. polygonów), cały czas uświadamiającą gracza, że rozgrywka toczy się w wirtualnym świecie. Autorzy pokusili się o wprowadzenie kilku dodatkowych efektów graficznych, ale i tak styl grafiki, tak charakterystyczny dla pierwowzoru, został w nowej grze zachowany.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Multiwinia: Survival of the Flattest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Multiwinia: Survival of the Flattest

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), Windows XP/Vista

Humble Introversion Bundle - startuje nowa edycja akcji. Płać za gry, ile chcesz

wiadomość23 listopada 2011

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji charytatywnej Humble Bundle. W ramach Humble Introversion Bundle za dowolną kwotę można wzbogacić się o cztery niezależne produkcje studia Introversion. Z kolei za określoną cenę otrzymujemy dodatkowo dwie gry.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10
Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10

wiadomość12 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy o becie gry Elements of War, anulowanej grze z serii Mortal Kombat, nadchodzącym patchu do polskiego Snipera oraz konkursie związanym z Gran Turismo 5.

Statystyki osiągnięć dostępne na Steamie

wiadomość8 maja 2009

W jednym z bardziej popularnych systemów dystrybucji elektronicznej Steam pojawiły się statystyki osiągnięć obejmujące kilkanaście pozycji. Dzięki nim możemy sprawdzić między innymi procent graczy, którzy poradzili sobie z danym wyzwaniem oraz porównać nasze własne konto z postępami ogółu użytkowników. Steam postawił na osiągnięcia, wypromowane na Xboksie 360, już jakiś czas temu.

Gra Roku 2008: Najbardziej nowatorska gra – kategoria dodatkowa
Gra Roku 2008: Najbardziej nowatorska gra – kategoria dodatkowa

wiadomość12 lutego 2009

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 października 2008)

wiadomość10 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Left 4 Dead z olbrzymią kampanią reklamową, pełna wersja LittleBigPlanet wzbogacona o lokacje z bety, sklepowy debiut Multiwinii już jutro, Mines of Moria zaskoczy nas 18 listopada, pierwszy przykład funkcjonowania systemu PSP Plus!, Prince of Persia: Classic także na PS3. Zapraszamy do lektury.