Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Multiwinia: Survival of the Flattest (PC)
OkładkaMultiwinia: Survival of the Flattest (PC)

Multiwinia: Survival of the Flattest PC

Multiwinia to produkt brytyjskiej firmy Introversion Software, który został opracowany na bazie opublikowanej w 2005 roku gry Darwinia.

Strategiczne | RTS | indie

Multiwinia: Survival of the Flattest Premiera PC

19września2008

producent: Introversion Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Multiwinia to produkt brytyjskiej firmy Introversion Software, który został opracowany na bazie opublikowanej w 2005 roku gry Darwinia. Nowy program koncentruje się w głównej mierze nad rozgrywką wieloosobową, choć i zwolennicy rywalizacji z komputerowym przeciwnikiem znajdą tu coś dla siebie.

Podobnie jak pierwowzór, Multiwinia jest grą wojenną rozgrywaną w czasie rzeczywistym, której głównymi bohaterami są dwuwymiarowe sprite’y, żyjące w wirtualnym świecie o nazwie Darwinia. Program umożliwia tworzenie armii złożonej z sympatycznych, zielonych ludzików, uzbrajanie ich w rozmaite środki zagłady (m.in. granaty, wyrzutnie rakiet) i kierowanie wojska do walki z innymi uczestnikami zabawy. Na potrzeby nowej wersji gry autorzy pokusili się o liczne usprawnienia. Najważniejszym dodatkiem jest system formacji, umożliwiający lepsze zarządzanie Darwinaniami na polu bitwy i mający duży wpływ na przebieg batalii.

Multiwinia oferuje unikatową oprawę wizualną. Teren nie jest pokryty teksturami, ale siatką trójkątów (tzw. polygonów), cały czas uświadamiającą gracza, że rozgrywka toczy się w wirtualnym świecie. Autorzy pokusili się o wprowadzenie kilku dodatkowych efektów graficznych, ale i tak styl grafiki, tak charakterystyczny dla pierwowzoru, został w nowej grze zachowany.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Multiwinia: Survival of the Flattest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Multiwinia: Survival of the Flattest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista