Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2008, 11:03

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Left 4 Dead z olbrzymią kampanią reklamową, pełna wersja LittleBigPlanet wzbogacona o lokacje z bety, sklepowy debiut Multiwinii już jutro, Mines of Moria zaskoczy nas 18 listopada, pierwszy przykład funkcjonowania systemu PSP Plus!, Prince of Persia: Classic także na PS3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Left 4 Dead z olbrzymią kampanią reklamową, pełna wersja LittleBigPlanet wzbogacona o lokacje z bety, sklepowy debiut Multiwinii już jutro, Mines of Moria zaskoczy nas 18 listopada, pierwszy przykład funkcjonowania systemu PSP Plus!, Prince of Persia: Classic także na PS3. Zapraszamy do lektury.

Left 4 Dead

Światowa premiera Left 4 Dead odbędzie 17 listopada. W związku z nią firma Valve przeprowadzi szeroko zakrojoną kampanię reklamową. Wyda na nią, bagatela, 10 milionów dolarów, z czego połowa zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów reklamy telewizyjnej.

LittleBigPlanet

Z informacji przedstawionych przez przedstawicieli Media Molecule wynika, że wszystkie poziomy stworzone przez graczy w trakcie trwania beta-testów LittleBigPlanet będą również dostępne z poziomu pełnej wersji. Wskazują na to wyniki sondy, prowadzonej na łamach oficjalnego serwisu gry. Od tego rezultatu zależy dalszy los wszystkich projektów.

Big League Sports

Activision ujawniło, że jeszcze w tym okresie świątecznym do sprzedaży trafi produkcja o tytule Big League Sports przeznaczona dla Wii. Umożliwi nam rozegranie 22 turniejów w sześciu dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, tenisie, koszykówce, futbolu amerykańskim, hokeju oraz lacrosse.

Multiwinia: Survival of the Flattest

Introversion Software wprowadziło dzisiaj do sprzedaży sklepowej w Europie produkcję o tytule Multiwinia: Survival of the Flattest. Pozycja, będąca w cyfrowej dystrybucji od 20 września, kosztuje 19,99 funtów.

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

Firma Turbine Entertainment ujawniła oficjalną datę premiery pierwszego dodatku do produkcji MMO o tytule The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Mines of Moria, bo taki tytuł nosi, trafi do sprzedaży 18 listopada – zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie.

Football Manager 2009

Najnowsza odsłona cyklu Football Manager uzyska wsparcie ze strony narzędzi Steamworks, poinformowały firmy Valve, Sports Interactive i Sega. Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim bezpośrednie aktualizacje, automatyczne informacje o łatkach, a także dodatkach bez konieczności zaglądania do serwisów internetowych. Gra zadebiutuje na europejskim rynku 14 listopada.

Star Ocean: Second Evolution

Star Ocean: Second Evolution – produkcja będąca wznowieniem klasycznego tytułu Star Ocean 2: The Second Story z PSOne na konsolę przenośną PSP – ukaże się w Europie wiosną 2009 roku, poinformowało Square Enix.

Quantum of Solace

Activision poinformowało o uruchomieniu specjalnej sieciowej gry powiązanej bezpośrednio z Quantum of Solace. Pozycja jest dostępna za pośrednictwem serwisu Sony Pictures Entertainment. Ukończenie jej z wynikiem bardzo dobrym otworzy graczom dostęp do specjalnych dodatków dostępnym z poziomu Quantum of Solace. Przypominamy, że najnowsza produkcja opowiadająca o przygodach Jamesa Bonda ukaże się w wersjach na PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, NDS i PS2.

Resistance 2

Sony Computer Entertainment poinformowało, że połączenie PSP z grą Resistance: Retribution i PlayStation 3 z Resistance 2 otworzy przed posiadaczami tej pierwszej możliwość uruchomienia nowego trybu rozgrywki, tzw. Infected Mode. Odegrają oni wtedy ważną rolę w alternatywnej historii, w której wcielą się w postać zainfekowanego specjalną mutacją wirusa Jamesa Graysona, bohatera głównego wątku przenośnej wersji Resistance. Uzyska on kilka nowych umiejętności (oddychanie pod wodą, regeneracja energii) oraz broń (.44 Magnum). Sytuacja z nowymi odsłonami cyklu Resistance będzie jednym z pierwszych przykładów funkcjonowania systemu PSP Plus!, umożliwiającego współpracę konsolom PSP i PS3.

Far Cry 2

Steam rozpoczął zbieranie zamówień przedpremierowych na pecetową edycję Far Cry 2. Osoby, które zdecydują się na tę formę zakupu gry, otrzymają 5-dolarowy upust. Informacja dotyczy amerykańskiego wydania usługi.

Prince of Persia

Remake Prince of Persi: Classic, w którego mogli do tej pory zagrać wyłącznie posiadacze Xboxa 360, zostanie wydany także w wersji na konsolę PlayStatin 3. Dojdzie do tego już niedługo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tales of Symphonia: Dawn of the New World

Tekken 6: Bloodline Rebellion

Tomb Raider: Underworld

Killzone 2

Resistance 2

WWE SmackDown vs. Raw 2009

Resistance: Retribution

Naruto: Ultimate Ninja Storm

SOCOM: Confrontation

Naruto: Clash of Ninja Revolution 2

MotorStorm: Pacific Rift

Mozart

LocoRoco 2

Fallout 3

Final Fantasy XIII

LittleBigPlanet

Secret Agent Clank

National Geographic Panda

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

Tenchu 4

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Resident Evil 5

Need for Speed: Undercover

Warhammer 40,000: Dawn of War 2

Street Fighter IV

Dungeon Party

gry