Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2008, 11:00

Dziś początek BlizzConu, a na nim grywalne Diablo III

Dziś i jutro, w kalifornijskim Anaheim odbywać się będzie BlizzCon, czyli słynna impreza organizowana przez twórców Warcrafta, Diablo i Starcrafta dla fanów z całego świata.

Dziś i jutro, w kalifornijskim Anaheim odbywać się będzie BlizzCon, czyli słynna impreza organizowana przez twórców Warcrafta, Diablo i Starcrafta dla fanów z całego świata.

To już trzeci BlizzCon (wszystkie odbywały się w tym samym Anaheim Convention Center), a na nim nie lada atrakcja – chyba po raz pierwszy Blizzard posiada aż tyle ogłoszonych projektów w produkcji i we wszystkie będzie można zagrać podczas imprezy (Diablo III oczywiście również znajduje się na tej liście).

Dziś początek BlizzConu, a na nim grywalne Diablo III - ilustracja #1
Tak jest, dobrze widzicie, 12 godzin grania!

 

Nie będzie zaskoczeniem, gdy napiszę, że niewielu dostąpi tej niebywałej przyjemności, jaką jest poobcować z gorącą grą Blizzarda choćby przez chwilę. Bilety na tegoroczny BlizzCon pojawiły się w sprzedaży 11 sierpnia (w cenie 100 dolarów), a już następnego dnia okazało się że zostały wyprzedane. 12 sierpnia Mike Morhaime, szef Blizzarda, przeprosił wszystkich za tak niefortunny obrót sprawy i zorganizował dodatkowe 3000 biletów do rozdania w systemie loteryjnym. Tak czy siak – wejściówek było o wiele za mało i teraz chętnym pozostaje czytać blogi i/lub wykupić za niemal 40 dolarów bezpośrednią transmisję z imprezy (8 godzin każdego dnia w wysokiej rozdzielczości), która to transakcja podobno zaowocuje prezentem w postaci figurki jeźdźca na niedźwiedziu polarnym.

Dziś początek BlizzConu, a na nim grywalne Diablo III - ilustracja #2
Nie masz biletów? Nie martw się, zawsze możesz wykupić transmisję!

 

Tradycyjnie już na BlizzConie naraz odbywać się będzie mnóstwo ciekawych rzeczy: panele dyskusyjne, turnieje, aukcje, spotkania z twórcami, konkursy strojów, występy (należy się spodziewać kolejnego koncertu Level 70 Elite Tauren Chieftain – czyli zespołu składającego się wyłącznie z pracowników Blizzarda).

Najbardziej interesujące jednak wciąż pozostają same gry i możliwość zagrania w nie. Na pierwszy plan wysuwa się chyba Diablo III – tytuł ten będzie debiutować w rękach graczy i nareszcie wielu z nich przekona się czy kolorowe Diablo to słuszne rozwiązanie i prawdopodobnie doceni zapowiadany ulepszony tryb kooperacji. A jako, że BlizzCon do tej pory zawsze był areną dla ogłoszeń (rok temu oficjalnie zapowiedziano drugi dodatek do World of Warcraft – Wrath of the Lich King), jest szansa, że w tym roku poznamy kolejne postacie, którymi przyjdzie nam po raz trzeci pokonać diabelski pomiot. Informacje napłyną już wkrótce, więc bądźcie czujni!

Dziś początek BlizzConu, a na nim grywalne Diablo III - ilustracja #3
Informuję wszystkich zgromadzonych, że to ja jestem najważniejszą postacią w Diablo III. Dziękuję.