Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2008, 10:40

autor: vampire

FIFA 09 najszybciej sprzedającą się grą w historii serii

W ciągu zaledwie tygodnia od europejskiej premiery FIFY 09 (3 października) rozeszło się ponad 1,2 miliona egzemplarzy gry, łącznie na wszystkich dostępnych platformach - PC, Xbox 360, PS3, PS2, PSP, Nintendo DS i Wii. Tym samym stała się ona najszybciej sprzedająca się częścią w historii całej serii. Dane te podał Peter Moore, szef EA Sports.

W ciągu zaledwie tygodnia od europejskiej premiery FIFY 09 (3 października) rozeszło się ponad 1,2 miliona egzemplarzy gry, łącznie na wszystkich dostępnych platformach - PC, Xbox 360, PS3, PS2, PSP, Nintendo DS i Wii. Tym samym stała się ona najszybciej sprzedającą się częścią w historii całej serii. Dane te podał Peter Moore, szef EA Sports, który imponujący wynik uważa za dowód lojalności fanów z całej Europy. Dodał też, że FIFA 09 jest najlepszą odsłoną serii ze względu na wprowadzone w niej nowości, takie jak dodatkowe tryby rozgrywki - Be A Pro: Seasons, 10 vs.10 Online Team Play, FIFA 09 Clubs oraz usługa adidas Live Season automatycznie aktualizująca statystyki zawodników wybranych drużyn.

FIFA 09 najszybciej sprzedającą się grą w historii serii - ilustracja #1

Gra jak na razie ukazała się jedynie w Europie, do Stanów Zjednoczonych i Azji trafi 14 października w wersjach na PC, Xboxa 360, PS3, PS2 i PSP, natomiast na konsolach Nintendo wyląduje tam 28 października. Zapewne jednak, ze względu na mniejszą popularność piłki nożnej w tych regionach, jej sprzedaż nie będzie tam aż tak dobra. W razie gdybyście jeszcze tego nie zrobili polecam zapoznanie się z naszą recenzją pecetowej FIFY 09 oraz videorecenzją wersji na Xboxa 360.

gry