Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWii
Okładka Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 (Wii)

Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 Wii

Następna odsłona popularnego cyklu trójwymiarowych bijatyk studia Tomy, opartych na motywach popularnej mangi i anime Masashiego Kishimoto.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 (Wii)

producent: Eighting

wydawca: D3 Publisher

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

21października2008

13lutego2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 to kolejna zręcznościówka z tytułowym wojownikiem w roli głównej. Całość bazuje na popularnym serialu animowanym, stworzonym przez Masashiego Kishimoto. Podobnie jak pierwsza część, gra ukazała się jedynie na Wii.

Fabuła omawianego sequela kontynuuje wybrane wątki z pierwszej odsłony cyklu. Właściwa zabawa rozpoczyna się niedługo po zniknięciu najlepszego przyjaciela Naruto – chłopaka o imieniu Sasuke. Wkrótce okazuje się, że młodzieniec połączył siły z Orochimaru, wodzem wrogiej wioski. Naruto postanawia odzyskać swojego przyjaciela. Główny tryb fabularny Clash of Ninja Revolution 2 składa się z ponad dwudziestu misji. Część zadań wzorowanych jest na scenach przedstawionych w serialu, choć wiele wyzwań opracowano wyłącznie na potrzeby gry.

W przeciwieństwie do pierwszej odsłony serii, w której dokonywało się wyboru pomiędzy dwudziestoma grywalnymi postaciami, tym razem przygotowano ponad trzydziestu wojowników. Gra ma zbliżony przebieg do wielu trójwymiarowych bijatyk. Postaci korzystają więc z szerokiego wachlarza ataków, obejmującego zarówno słabsze uderzenia, jak i potężne akcje, których użycie możliwe staje się dopiero po napełnieniu charakterystycznego paska mocy. Nowością w stosunku do poprzednika jest to, że areny, na których toczone są zmagania, mogą teraz podlegać zniszczeniom.

Producenci Clash of Ninja Revolution 2 duży nacisk położyli na zapewnienie lepszego zbalansowania dostępnych postaci. Sterowanie w dalszym ciągu w znacznym stopniu opiera się na wykorzystaniu unikalnych funkcji kontrolera konsoli Wii. Przykładowo, możliwe staje się symulowanie wykonywania gestów dłonią, odpowiednią manipulując Wii-pilotem.

Oprócz trybu fabularnego można też liczyć między innymi na pojedyncze misje, których w grze jest ponad 300. Nie zapomniano również o sympatykach multiplayera. W tego typu starciach maksymalnie może uczestniczyć czterech graczy.

Oprawa wizualna gry doczekała się pewnych usprawnień w stosunku do pierwszej odsłony tego cyklu. Całość w dalszym ciągu utrzymana jest w komiksowej stylistyce. Zwiększono liczebność oraz poziom szczegółowości plansz. Clash of Ninja Revolution 2 oferuje pełne wsparcie dla ekranów panoramicznych, a także jest w stanie wyświetlać walki w rozdzielczości 480p.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Naruto: Clash of Ninja Revolution 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 października 2008)

wiadomość22 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: darmowe utwory do Rock Band 2, Penny Arcade także w ramach PlayStation Store, Portal: Still Alive w ofercie Xbox Live Arcade, Amazon wchodzi na rynek casuali. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 października 2008)

wiadomość9 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: kupujemy gry z YouTube.com, rozmawiamy dzięki Wii, testujemy nowe poziomy do Echochrome, zabawiamy się w Snake’a w LittleBigPlanet i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 zapowiedziane
Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 zapowiedziane

wiadomość5 czerwca 2008

Firma D3Publisher zapowiedziała dziś kolejną grę walki osadzoną w świecie wykreowanym przez Masashiego Kishimoto - Naruto: Clash of Ninja Revolution 2. Jej tworzeniem zajmie się studio TOMY, mające na swoim koncie także inne produkcje o nastoletnim ninji.