Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Bleach: Shattered Blade (Wii)
OkładkaBleach: Shattered Blade (Wii)

Bleach: Shattered Blade Wii

Serial Bleach cieszy się sporą popularnością wśród miłośników japońskiej animacji. Omawiana pozycja to trójwymiarowa bijatyka, w której spotykamy zarówno bohaterów wspomnianego anime, jak i zupełnie nowe postaci, stworzone jednak przez ojca telewizyjnego pierwowzoru, Tite Kubo.

Akcji | manga i anime | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bleach: Shattered Blade Premiera Wii

9października2007

producent: SEGA wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Serial Bleach cieszy się sporą popularnością wśród miłośników japońskiej animacji. Duża w tym zasługa ciekawego scenariusza, dzięki któremu poznajemy głównego bohatera imieniem Ichigo - nastolatka, który posiada zdolność dostrzegania duchów. Podobnie jak w przypadku wielu innych anime i mang, tak i tym razem doczekaliśmy się gry video, wykorzystującej znane postaci i historię. Odpowiednią licencję nabyła firma Sega, która po wydaniu tytułów, przeznaczonych dla konsol Playstation 2, PSP i GameCube, postanowiła stworzyć Bleach w wersji na Wii.

Omawiana pozycja to trójwymiarowa bijatyka, w której spotykamy zarówno bohaterów wspomnianego serialu, jak i zupełnie nowe postaci, stworzone jednak przez ojca animowanego pierwowzoru, Tite Kubo. W grze bierzemy udział w typowym turnieju – wybieramy zawodnika i uczestniczymy w pojedynkach. Nietypowe jest za to sterowanie – kontroler konsoli Wii służy bowiem do wymachiwania mieczem i innymi rodzajami broni białej, w którą wyposażone są postaci. Wychylanie pilota na boki uaktywnia odpowiednie ataki. Za poruszanie postaci odpowiada oczywiście Nunchuk z analogową gałką. Jak na mordobicie przystało, postaci wyposażone są we własne ciosy specjalne i combosy.

Poza tradycyjnymi walkami, czeka na nas sporo mini-gier, wykorzystujących możliwości kontrolera konsoli Nintendo. Fanów serialu ucieszy z pewnością również duża ilość przerywników filmowych, pozwalających poznać historię poszczególnych bohaterów. Grafika oczywiście nawiązuje do animowanego pierwowzoru – Bleach to utrzymana w typowej dla Japończyków, mangowej konwencji pozycja. Podczas walki na arenach sporo się dzieje, a jako że postaci nie reprezentują typowych sztuk walki, podczas potyczek oglądamy mnóstwo kul ognistych, kolorowych wybuchów i smug światła, które zostawiają za sobą zawodnicy. Rozgrywce towarzyszy szybka muzyka elektroniczna.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 172 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.1 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bleach: Shattered Blade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.