Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mozart (PC)
OkładkaMozart (PC)

Mozart PC

Mozart: Le dernier secret

Główną rolę w tej przygodówce gra Wolfgang Amadeusz Mozart. Wraz z nim zwiedzamy urocze zakamarki osiemnastowiecznej Pragi, prowadząc prywatne śledztwo w tajemniczej sprawie.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mozart Premiera PC

16października2008

Mozart to opracowana przez paryskiego dewelopera, Game Consulting, a wydana przez firmę Micro Application klasyczna gra przygodowa na komputery PC. Wcielamy się w niej w rolę Wolfganga Amadeusza Mozarta i wraz z nim zwiedzamy urocze zakamarki osiemnastowiecznej Pragi, prowadząc prywatne śledztwo w tajemniczej sprawie.

Akcja gry ma miejsce w roku 1788. Tytułowy bohater, Wolfgang Amadeusz Mozart, niedawno wystawił po raz pierwszy swoją operę Don Giovani. Dzieło spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem. Niestety kompozytorowi nie było dane zbyt długo cieszyć się sukcesem. Został bowiem wplątany w spisek mający na celu detronizację cesarza Józefa II Habsburga, mecenasa artysty. Genialny kompozytor postanowił działać i zbadać sprawę. Zanim rozwiąże intrygę, pozna sekrety tajemnych okultystycznych organizacji, dziwne rytuały, a także rozwikła zagadkę serii morderstw.

Sama gra jest typową przygodówką z interfejsem point and click. Naszego bohatera widzimy na ekranie, a za pomocą myszki wskazujemy mu miejsca, do których ma się udać, albo elementy otoczenia, z którymi może wejść w interakcję. Oczywiście w tego typu produkcji nie mogło zabraknąć przeróżnych logicznych zadań, z którymi musi zmierzyć się protagonista. Twórcy postarali się o to, by większość zagadek miała charakter muzyczny i w mniejszym lub większym stopniu była związana z twórczością Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Nie mniej ważną rolę niż fabuła i zagadki w grze pełnią lokacje, będące wiernym odzwierciedleniem miejsc historycznej Pragi. Jak przystało na produkcję, której bohaterem jest Mozart, zmaganiom graczy towarzyszy muzyka skomponowana właśnie przez tego kompozytora.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 4.4 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mozart

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Mozart Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista