Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cleopatra: A Queen's Destiny (PC)
OkładkaCleopatra: A Queen's Destiny (PC)

Kleopatra: Droga do tronu PC

Cleopatra: A Queen's Destiny

Cleopatra: A Queen's Destiny to osadzona w historycznych realiach przygodówka stworzona przez Kheops Studio, znanego z takich produkcji jak Safecracker czy The Secrets of Da Vinci: Zakazany manuskrypt dewelopera specjalizującego się w grach tego gatunku.

Przygodowe | point-and-click | starożytność

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kleopatra: Droga do tronu Premiera PC

15czerwca2007

pudełko PL

4września2009

producent: Kheops Studio wydawca: Nobilis Group wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cleopatra: A Queen's Destiny to osadzona w historycznych realiach przygodówka stworzona przez specjalizujące się w grach tego typu Kheops Studio, znane z takich produkcji jak Safecracker czy The Secrets of Da Vinci: Zakazany manuskrypt. Tytuł wydany został przez francuską firmę Nobilis.

Cleopatra: A Queen's Destiny przenosi nas do czasów wojny domowej (48 p.n.e.), która toczy się w Starożytnym Egipcie pomiędzy poplecznikami Kleopatry a ludźmi popierającymi jej męża i brata zarazem, Ptolemeusza. Wcielamy się w rolę Thomasa, młodego adepta astronomii, który prowadzi prywatne śledztwo w celu odnalezienia swojego porwanego mentora i jego córki, w której jest zakochany. Podążając za ich śladami bohater odwiedza historyczne lokacje, takie jak Biblioteka Aleksandryjska czy latarnia morska na Faros. Wkrótce odkrywa, że sprawcami porwania są stronnicy Ptolemeusza, którzy poprzez podjęcie tak drastycznych środków postanowili przeszkodzić jego mistrzowi w przygotowaniu przepowiedni dla Kleopatry. Thomas podejmuje się zadania dotarcia do ukrytych tabliczek z proroctwem, w zamian za które królowa obiecała pomóc mu w odzyskaniu porwanych.

Zagadki, z którymi musimy się zmagać w trakcie rozgrywki, związane są z kulturą i nauką Starożytnego Egiptu, a dotyczą tak różnych ich aspektów jak astronomia, matematyka, system nawadniania, hieroglify i freski. Ponadto na początku gry mamy możliwość wyboru jednego z kilku znaków astrologicznych, który w znacznym stopniu wpływa na przebieg rozgrywki (na przykład jeśli układ gwiazd jest dla nas w danym momencie nieprzychylny, zostaniemy zmuszeni do wykonania dodatkowych zadań). W razie, gdyby niektóre zagadki okazały się dla nas za trudne, skorzystać możemy z kilkustopniowego systemu podpowiedzi.

Produkcja wykonana została w pełnym trójwymiarze, a lokacje oddane są z dbałością o szczegóły i historyczne realia. Świat gry oglądamy z perspektywy pierwszej osoby, a wszystkie akcje podejmujemy za pośrednictwem kursora, mamy więc tu do czynienia z klasycznym interfejsem typu point and click. Sam styl rozgrywki przywodzi na myśl produkcje wzorowane na grze Myst.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Kleopatra: Droga do tronu cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kleopatra: Droga do tronu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kleopatra: Droga do tronu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP