Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Once Upon a Time in Japan: Earth (PC)

Once Upon a Time in Japan: Earth PC

Once Upon a Time in Japan: Earth jest pierwszą częścią trylogii gier przygodowych pozwalających graczom przenieść się do historycznej Japonii. Gra jest pierwszym tytułem opracowanym przez teksańskiego developera Abborado Studios.

Przygodowe | point-and-click | samuraje

PC Windows
Okładka Once Upon a Time in Japan: Earth (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Once Upon a Time in Japan: Earth jest pierwszą częścią trylogii gier przygodowych pozwalających graczom wziąć udział w wydarzeniach rozgrywających się w historycznej Japonii, przy okazji dając im możliwość przyswojenia nieco informacji o kulturze tego niewątpliwie interesującego kraju. Gra jest pierwszym tytułem opracowanym przez teksańskiego developera Abborado Studios. Platformą docelową są komputery PC.

Fabuła Once Upon a Time in Japan: Earth przenosi graczy do siedemnastowiecznej Japonii, gdzie wcielają się w rolę Zenjiro, samuraja, który w takcie wojny opuścił swój klan, by żyć w pokoju ze swoją rodziną. Niestety szesnaście lat później, wskutek tragicznego wypadku, zostaje zmuszony przemierzać prowincję Etchu w poszukiwaniu swojej żony i dzieci. Po drodze napotyka wiele interesujących postaci, w tym Hanbei, nieustraszonego ronina z tajemniczą przeszłością oraz Shiho, córkę słynnego aktora grającego w tradycyjnym japońskim teatrze No.

Bohater powoli odkrywa, że nie wszystko jest w porządku poza granicami prowincji. Wojenne kampanie, od których uciekł przed laty, powróciły. Państwowe niepokoje sprawiły, że ludziom nie pozostawiono zbyt wiele wolności. Zenjiro w końcu uświadamia sobie, że jego ojczyzna nie będzie już taka jak dawniej, a on nie może wciąż uciekać. Najwyższy czas podjąć jakieś decyzje i opowiedzieć się po którejś ze stron.

Once Upon a Time in Japan: Earth jest przygodówką wykorzystującą znany i ceniony przez miłośników gatunku interfejs point and click. Na oprawę graficzną składają się ręcznie rysowane tła i postacie, oddane w stylu wzorowanym na produkcjach Disney'a oraz japońskiego studia Ghibli.

Warstwa muzyczna jest połączeniem brzmień tradycyjnych instrumentów oraz współczesnych dźwięków. Głosy postaci zostały podłożone przez japońskich lektorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Once Upon a Time in Japan: Earth

Wymagania wiekowe Once Upon a Time in Japan: Earth

12+

Nowa strona gry Once Upon a Time In Japan: Earth
Nowa strona gry Once Upon a Time In Japan: Earth

wiadomość26 lutego 2007

Już jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że niezależne amerykańskie studio developerskie Abborado Studios pracuje nad Once Upon a Time In Japan: Earth, grą przygodową osadzoną w siedemnastowiecznej Japonii. Chociaż nie ma za wiele nowych wieści o tej ciekawie zapowiadającej się produkcji, warto zajrzeć na odnowioną stronę internetową firmy, by poczytać co nieco na jej temat.

Zapowiedziano przygodówkę przesiąkniętą japońską kulturą i historią
Zapowiedziano przygodówkę przesiąkniętą japońską kulturą i historią

wiadomość17 stycznia 2007

Japońska historia i kultura są na tyle interesująca i odmienna od tego, do czego przywykliśmy, że produkcje je wykorzystujące często jawią się nam, przesiąkniętym europejską kulturą, jako niezwykle oryginalne i ciekawe. Taka właśnie może być dopiero co zapowiedziana gra przygodowa Once Upon a Time in Japan: Earth.