Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka National Geographic Panda (NDS)
OkładkaNational Geographic Panda (NDS)

National Geographic Panda NDS

Gra z silnie zaznaczonymi walorami edukacyjnymi. Sprawujemy opiekę nad tytułowymi pandami, dowiadując się jednocześnie wielu ciekawych informacji na ich teamt.

Logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

National Geographic Panda Premiera NDS

11listopada2008

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowany we współpracy z National Geographic produkt, cechujący się silnie zaznaczonymi walorami edukacyjnymi. Gra stala się wyczulić gracza na problematykę uchronienia tytułowych pand wielkich przed całkowitym wyginięciem, oferując jednocześnie możliwość bliższego zapoznania się z tymi sympatycznymi zwierzakami. National Geographic Panda opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli DS.

Akcja gry rozgrywa się na terenie zoo, a zadaniem gracza jest sprawowanie troskliwej opieki nad wybranymi przez siebie okazami. Mogą to być zarówno młode jak i w pełni rozwinięte pandy. Najważniejszą rolę odgrywa zaspokajenie podstawowych potrzeb żywieniowych zwierząt. W ramach ciekawostki warto dodać, iż przyzwyczajenia wybranych przez siebie pand zmieniają sie w zależności od wykonywanych czynności.

Istotne staje się również zapewnianie wirtualnym pandom dogodnych warunków do życia. W tym celu konstruuje się między innymi place zabaw, wyposażając je w specjalnie przygotowane huśtawki czy zjeżdżalnie. Gracz w miarę rozwoju zabawy uzyskuje dostęp do nowych przedmiotów, na zakup których może się następnie zdecydować.

Zabawa w znacznym stopniu opiera się na wykorzystaniu ekranu dotykowego DS-a. W taki właśnie sposób wchodzi się w interakcje z pandami czy przemieszcza znajdujące się w ich klatkach przedmioty. Oprawa wizualna National Geographic Panda prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Wybiegi obserwowane są w trzech wymiarach i równolegle na obu ekranach konsoli. Producent zadbał też o cykl całodobowy, co daje możliwość obserwacji codziennego życia pand. Sporą atrakcją jest wbudowana encyklopedia, zawierająca wiele informacji i ciekawych zdjęć zaczerpniętych z archiwów National Geographic.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI National Geographic Panda

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.