Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2009, 11:15

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Will Wright ciągle w EA, debiut Zeno Clash, cena DLC do Killzone 2, Square Enix finalizuje zakup Eidosa, nowe firmware do PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Will Wright ciągle w EA, debiut Zeno Clash, cena DLC do Killzone 2, Square Enix finalizuje zakup Eidosa, nowe firmware do PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Will Wright

Will Wright poinformował, że będzie kontynuował współpracę z Electronic Arts jako konsultant. Projektant The Sims, SimCity i Spore nie opuści więc koncernu na dobre, co mogły sugerować informacje o jego odejściu z firmy. Nie będzie jednak etatowym pracownikiem firmy. Większą część swojego czasu poświęci na rozwój grupy Stupid Fun Club.

Trash Panic

Jeszcze tej wiosny do oferty PlayStation Network trafi gra logiczna Trash Panic, w której spróbujemy uratować wirtualny świat gry przed zaśmieceniem. Dokonamy tego, zmniejszając objętość śmieci i wysyłając je do firm zajmujących się przetwórstwem odpadów.

Zeno Clash

W ofercie Steama zadebiutowała niezależna produkcja FPP Zeno Clash, będąca w sumie brutalną, oryginalną bijatyką stworzoną w oparciu o silnik Source. Dzieło chilijskiego studia ACE Team można nabyć za równowartość 15,99 euro.

Scratch: The Ultimate DJ

Plotki sugerują, że nad Scratch: The Ultimate DJ pracuje już nowy deweloper. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że grą zajmuje się studio BottleRocket, które zostało niedawno odsunięte od produkcji nowej wersji Splatterhouse. Ostatnio nad Scratch rozpętała się nielicha burza. Podobno firma Activision po przejęciu pierwotnego producenta gry muzycznej – 7 Studios – próbowała wykorzystać kod, stworzony przez niego na potrzeby Scratcha, w swoim DJ Hero. Amerykański sąd uznał jednak te działania za bezprawne. Światowa premiera The Ultimate DJ odbędzie się w czerwcu.

Battlefield 2

W sieci opublikowany został patch do strzelaniny sieciowej Battlefield 2 – 1.50 w wersji beta. Listę zmian oraz bezpośredni link do downloadu znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu Battlefield.com.

Killzone 2

Poznaliśmy cenę pierwszego DLC do strzelaniny Killzone 2. Steel & Titanum trafi do oferty PlayStation Network 30 kwietnia i będzie kosztować 5,99 dolarów. W jego skład wejdą dwie mapy multiplayer.

The Maw

Trzeci, ostatni DLC do gry The Maw trafi do fanów gry 29 kwietnia i będzie kosztować 1,25 dolara. W jego ramach udostępniony zostanie jeden, zupełnie nowy poziom. DLC znajdziecie w ofertach Xbox Live Marketplace, a także na Steamie, Greenhousie oraz Direct2Drive.

Team Fortress 2

Nowa łatka do Team Fortress 2 już dostępna. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Valve pracuje już nad kolejnym patchem, który wprowadzi kilka nowych elementów dla wszystkich klas postaci. Jego premiera nastąpi wkrótce.

PSP

Sony Computer Entertainment udostępniło nowy firmware dla konsoli PSP. Wersja 5.50 wprowadza m.in. możliwość korzystania z PS Store bez konieczności posiadania konta w serwisie PlayStation Network.

Square Enix

Zakup brytyjskiej firmy Eidos, na którego przeprowadzenie zdecydował się japoński koncern Square Enix, został zaakceptowany przez tamtejszy sąd. Oznacza to, że już jutro transakcja zostanie zapięta na ostatni guzik.

The Beatles: Rock Band

Serwis Kotaku informuje, powołując się na opisy gry The Beatles: Rock Band docierające od amerykańskich sprzedawców, że dzieło Harmonix będzie oferować możliwość wykonywania chórków, z których słynęła liverpoolska czwórka. Osoby pragnące oddać się grupowemu śpiewaniu będą jednak musiały zaopatrzyć się w trzy mikrofony. W chwili obecnej informacja poddawana jest weryfikacji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Fallout 3

Need for Speed Shift X360

Need for Speed Shift PC

Need for Speed Shift PS3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Alan Wake video zapowiedź

Order of War

1 vs. 100

Terminator Salvation: The Videogame

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Fight Night Round 4

Call of Juarez: Więzy Krwi

Call of Juarez: Więzy krwi - z wizytą u twórców video reportaż

gry