Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2009, 07:40

autor: Jiker

Eidos stanie się własnością Square Enix

Oferta zakupu firmy Eidos, złożona w pierwszej połowie lutego przez japońską korporację Square Enix, została oficjalnie zaakceptowana przez zarząd brytyjskiego producenta i wydawcy gier. Oczekuje się, że finalizacja całej transakcji, mająca polegać na pozyskaniu pełnego pakietu akcji Eidos, nastąpi na początku maja.

Oferta zakupu firmy Eidos, złożona w pierwszej połowie lutego przez japońską korporację Square Enix, została oficjalnie zaakceptowana przez zarząd brytyjskiego producenta i wydawcy gier. Oczekuje się, że finalizacja całej transakcji, mająca polegać na pozyskaniu pełnego pakietu akcji Eidos, nastąpi 6 maja.

Eidos stanie się własnością Square Enix - ilustracja #1
Eidos stanie się własnością Square Enix - ilustracja #2

 

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko akceptacji warunków przez wszystkich akcjonariuszy firmy Eidos. Do tej pory wyraziła ją tylko ich część. Należy jednak zauważyć, że jest to tak naprawdę już tylko kwestia czasu. Z informacji przekazanych przez Eidos wynika, że pozostali udziałowcy wyrażą zgodę na transakcję jeszcze w tym miesiącu. Ma temu posłużyć specjalne biznesowe spotkanie, które odbędzie się już 25 marca.

O tym, że decyzja o zakupie Eidos może przynieść Square Enix wiele korzyści, świadczą ostatnie ekonomiczne informacje publikowane przez brytyjskie przedsiębiorstwo. Firma nie tylko zwiększyła sprzedaż, co w wielkim stopniu było zasługą ostatniej odsłony cyklu Tomb Raider, ale przede wszystkim zdołała zredukować straty z 81 milionów funtów w marcu 2008 roku do zaledwie 1 miliona funtów na chwilę obecną. Nie dziwi więc fakt, że Brytyjczycy byli łakomym kąskiem na światowym rynku.

Dzięki transakcji Square Enix uzyska dostęp do wielu uznanych marek, w tym Tomb Raider, Deus Ex, Carmageddon, Hitman, Just Cause oraz Kane & Lynch oraz płodnych studiów deweloperskich.

gry