Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2009, 07:40

Eidos stanie się własnością Square Enix

Oferta zakupu firmy Eidos, złożona w pierwszej połowie lutego przez japońską korporację Square Enix, została oficjalnie zaakceptowana przez zarząd brytyjskiego producenta i wydawcy gier. Oczekuje się, że finalizacja całej transakcji, mająca polegać na pozyskaniu pełnego pakietu akcji Eidos, nastąpi na początku maja.

Oferta zakupu firmy Eidos, złożona w pierwszej połowie lutego przez japońską korporację Square Enix, została oficjalnie zaakceptowana przez zarząd brytyjskiego producenta i wydawcy gier. Oczekuje się, że finalizacja całej transakcji, mająca polegać na pozyskaniu pełnego pakietu akcji Eidos, nastąpi 6 maja.

Eidos stanie się własnością Square Enix - ilustracja #1
Eidos stanie się własnością Square Enix - ilustracja #2

 

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko akceptacji warunków przez wszystkich akcjonariuszy firmy Eidos. Do tej pory wyraziła ją tylko ich część. Należy jednak zauważyć, że jest to tak naprawdę już tylko kwestia czasu. Z informacji przekazanych przez Eidos wynika, że pozostali udziałowcy wyrażą zgodę na transakcję jeszcze w tym miesiącu. Ma temu posłużyć specjalne biznesowe spotkanie, które odbędzie się już 25 marca.

O tym, że decyzja o zakupie Eidos może przynieść Square Enix wiele korzyści, świadczą ostatnie ekonomiczne informacje publikowane przez brytyjskie przedsiębiorstwo. Firma nie tylko zwiększyła sprzedaż, co w wielkim stopniu było zasługą ostatniej odsłony cyklu Tomb Raider, ale przede wszystkim zdołała zredukować straty z 81 milionów funtów w marcu 2008 roku do zaledwie 1 miliona funtów na chwilę obecną. Nie dziwi więc fakt, że Brytyjczycy byli łakomym kąskiem na światowym rynku.

Dzięki transakcji Square Enix uzyska dostęp do wielu uznanych marek, w tym Tomb Raider, Deus Ex, Carmageddon, Hitman, Just Cause oraz Kane & Lynch oraz płodnych studiów deweloperskich.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry