Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2009, 08:32

autor: Hed

Starcraft II w czerwcu tego roku?

W sieci pojawiły się plotki wskazujące, że najnowszy produkt Blizzarda, czyli oczekiwany StarCraft 2, miałby pojawić się już w czerwcu tego roku. Takie domysły podał serwis MTV Multiplayer, bazujący na informacjach ze sklepu GameStop i pokazujący na dowód zeskanowaną ulotkę z tytułami możliwymi do zamówienia przed premierą. Przedstawiciel Blizzarda odmówił komentarza w tej sprawie.

W sieci pojawiły się plotki wskazujące, że najnowszy produkt Blizzarda, czyli oczekiwany StarCraft II, miałby pojawić się już w czerwcu tego roku. Takie domysły podał serwis MTV Multiplayer, bazujący na informacjach ze sklepu GameStop i pokazujący na dowód zeskanowaną ulotkę z tytułami możliwymi do zamówienia przed premierą. Przedstawiciel Blizzarda odmówił komentarza w tej sprawie.

Na ulotce pojawia się kilka innych tytułów, jak chociażby Uncharted 2, który miałby pojawić się w październiku tego roku, co jest dość prawdopodobną sytuacją. StarCrafta II nie spodziewaliśmy się jednak w czerwcu, czy nawet w pierwszej połowie tego roku, więc podane informacje są bardzo niepewne. Autor tekstu o tej rzekomej dacie wydania gry wspomina, że potwierdziła ją niejako osoba z obsługi sklepu GameStop, chociaż to akurat niewiele nam daje.

Starcraft II w czerwcu tego roku? - ilustracja #1

Tylko deweloper lub wydawca tytułu (czyli Activision Blizzard) mógłby ogłosić oficjalnie datę premiery gry. Serwis MTV skontaktował się z przedstawicielem producenta, lecz ten przypomniał, że jak na razie oficjalnej daty premiery nie ogłoszono. Tym samym osoba nie chciała potwierdzić ani zdementować powyższych doniesień, pozostawiając je jeszcze na jakiś czas w sferze plotek i czystych spekulacji. Zawsze zostaje więc nadzieja, że są one chociaż w części prawdziwe.

Na ulotce nie podano dokładnego podtytułu gry - kolejna odsłona strategii będzie podzielona na trzy części. Pierwszą zobaczymy planowo StarCraft II: Wings of Liberty, skupiającą się na losach Terran. W październiku ubiegłego roku zapowiedziano wersję testową produktu, która miałaby ruszyć już w ciągu nachodzących miesięcy. Blizzard wypuszcza kolejne pomniejsze informacje o swoim dziele, powoli układające się w całość. Mimo plotek brakuje wciąż podstawowej wiedzy – potwierdzonej daty premiery.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.