Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2008, 11:45

autor: Łosiu

Beta StarCraft 2 w 2009 roku?

Opisywana przez nas tegoroczna impreza kalifornijskiego Blizzarda – BlizzCon 08, była nie lada gratką dla fanów takich tytułów jak Diablo 3, Starcraft 2 oraz wyczekujących dnia 13 listopada, graczy World of Warcraft, spragnionych drugiego dodateku do gry – Wrath of the Lich King.

Opisywana przez nas tegoroczna impreza kalifornijskiego BlizzardaBlizzCon 08, była nie lada gratką dla fanów takich tytułów jak Diablo 3, Starcraft 2 oraz wyczekujących dnia 13 listopada, graczy World of Warcraft, spragnionych drugiego dodateku do gry – Wrath of the Lich King.

Zainteresowanych, w największym stopniu flagową strategią, uczestników BliizCon’u, studio uraczyło unikalnymi kluczami do wersji Beta. Nie było jednak wiadomo kiedy testy miałyby się rozpocząć i na jakich zasadach. Wczoraj serwis StarCraftWire.net opublikował materiał filmowy na którym, prócz prezentacji gameplay’a SC2, możemy zobaczyć komentujących swoje najnowsze dzieło – Chris’a Sigaty oraz Samwise’a Didier’a (odpowiednio główny producent i dyrektor artystyczny). Między wersami opisującymi m.in. decyzję podjętą w sprawie trylogii jaką ma być StarCraft 2, możemy usłyszeć oświadczenie, iż Beta dla posiadaczy unikatowych kluczy nie odbędzie się w tym roku.

Beta StarCraft 2 w 2009 roku? - ilustracja #1

Nie będzie bety w tym roku – mówi Sigaty. Bardzo ciężko pracujemy nad systemem Battle.net. Oczywiście też jest to wersja beta. Jak się z tym uporamy, liczymy na termin zaraz po nowym roku, ale na tym etapie nie mamy jakiejś konkretnej daty. – dodaje szybko. Jednak, tak naprawdę nie sprecyzował, czy chodziło mu o samego SC2, czy też o wspomniany Battle.net.

Beta StarCraft 2 w 2009 roku? - ilustracja #2

Jak zwykle wypowiedzi Blizzarda pozostawiają pole do popisu wszelkim osobom z tendencją do nadinterpretacji. Nie mniej jednak, faktem jest, iż Beta będzie. Na razie dla ograniczonej liczby osób posiadających klucze. Kiedy? Zacytować by można utartą już kwestię pracowników: When its done. (Kiedy będzie gotowe) . Możemy tylko mieć nadzieję, że temat otwartych testów będzie także poruszony oraz będzie nam dane w nich uczestniczyć zanim gra trafi do tłoczni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.