Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2008, 11:53

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: E for All skasowane, Lord British wraca na Ziemię, GOG.com w fazie beta-testów, Logitech z wypasioną gitarą do Guitar Hero: World Tour, Mercenaries 2 i GTA IV z Trofeami. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: E for All skasowane, Lord British wraca na Ziemię, GOG.com w fazie beta-testów, Logitech z wypasioną gitarą do Guitar Hero: World Tour, Mercenaries 2 i GTA IV z Trofeami. Zapraszamy do lektury.

E for All

Targi E for All, mające stanowić alternatywę dla słynnych E3, nie spełniły swojej roli w 100%. W związku z tym, a także z planami reaktywacyjnymi dotyczącymi właśnie E3, inicjator E for All, firma IDG, postanowił zrezygnować zupełnie z organizacji imprezy.

Lord British

Richard Garriott (znany szerzej jako Lord British), twórca słynnej Ultimy, jest szóstym kosmicznym turystą. Jego misja, rozpoczęta 13 października, dobiega właśnie końca. Podobno zakończyła się wielkim sukcesem. Zapis całej wyprawy możecie znaleźć pod tym adresem.

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Pierwszy epizod Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness zadebiutował w ofercie PlayStation Store. Stało się to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. W chwili obecnej mogą go oficjalnie pobrać jedynie użytkownicy amerykańskiej wersji sklepu. Koszt gry to 14,99 dolarów.

GOG.com

Polski CD Projekt poinformował o rozpoczęciu otwartych beta-testów platformy GOG.com, serwisu cyfrowej dystrybucji, dzięki któremu będzie w stanie zaopatrzyć się w największe światowe hity sprzed lat.

Peggle: Dual Shot

W marcu 2009 roku do sprzedaży trafi specjalna wersja logicznego hitu o tytule Peggle, przeznaczona dla przenośnej konsoli Nintendo DS. Peggle: Dual Shot zostanie wyprodukowane przez studio Q Entertainment, znane m.in. z Meteos oraz Reza.

Logitech

Logitech podał szczegóły dotyczące gitary swojej produkcji przeznaczonej do Guitar Hero: World Tour. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gitara wygląda i waży tyle, co prawdziwy instrument (nie licząc kilku koniecznych modyfikacji). Na urządzenie składa się drewniany gryf, palisandrowa podstrunnica oraz metalowe progi, a także strum bar zastępujący struny, klasyczne, kolorowe przyciski oraz dotykowy panel do solówek. Gitara jest też oczywiście bezprzewodowa. Sugerowana cena to 249,99 dolarów, obsługiwane platformy to konsole PS2 i PS3, a premiera na rynku amerykańskim odbędzie się niebawem, bo w grudniu.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 października 2008) - ilustracja #1

Close Combat: Wacht am Rhein

Firma Matrix Games poinformowała o ukończeniu produkcji Close Combat: Wacht am Rhein, realistycznej, pecetowej strategii czasu rzeczywistego, będącej wznowieniem gry Close Combat: Battle of the Bulge wydanej na rynek pod koniec lat 90. Produkcja trafi do sprzedaży już niebawem. Dokładna data zostanie ujawniona w najbliższym czasie.

LittleBigPlanet

Sony Computer Entertainment i Media Molecule wypuściły w ramach PlayStation Network łatkę do LittleBigPlanet, usuwającą kontrowersyjny utwór zawierający kilka wersetów z Koranu, świętej Księgi muzułmanów. Patch waży 57 MB. Europejska premiera gry nastąpi już 3 listopada.

Mercenaries 2 i GTA IV

Mercenaries 2 w wersji na konsolę PlayStation 3 doczekało się łatki, dodającej do gry zestaw 40 Trofeów. Podobny los spotka także GTA IV, które zostanie poddane podobnej modyfikacji 27 października.

Galeria obrazków

Tomb Raider: Underworld X360

Tomb Raider: Underworld Wii

Tomb Raider: Underworld PS3

Tomb Raider: Underworld NDS

Pro Evolution Soccer 2009

Retro Game Challenge

Combat Wings: Bitwa o Anglię

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon

The Lord Of The Rings Online: Mines of Moria

Agatha Christie: And Then There Were None

Moon

Runes of Magic

The Last Remnant

Knight Online

Mortal Kombat vs DC Universe

Mushroom Men: The Spore Wars

MySims Kingdom

Imagine Babyz

Imagine Fashion Designer

Fishing Master World Tour

Sabotage

GOL Video

Moto GP 08 - film startowy

Bioshock 2: Sea of Dreams - teaser

X3 Terran Conflict

Dynasty Warriors: Strikeforce

Onechanbara: Bikini Samurai Squad

gry