Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Combat Wings: Battle of Britain (PC)

Combat Wings: Bitwa o Anglię PC

Combat Wings: Battle of Britain

Combat Wings: Battle of Britain to zręcznościowy symulator lotniczy, osadzony w realiach II Wojny Światowej i ilustrujący graczom wydarzenia historyczne, związane z inwazją niemieckich sił powietrznych na Wyspy Brytyjskie w 1940 roku.

Zręcznościowe | II wojna światowa | samoloty | polskie

PC Windows
Okładka Combat Wings: Battle of Britain (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2006

28września2006

pudełko PL

Combat Wings: Battle of Britain to zręcznościowy symulator lotniczy, osadzony w realiach II Wojny Światowej i ilustrujący graczom wydarzenia historyczne, związane z inwazją niemieckich sił powietrznych na Wyspy Brytyjskie w 1940 roku. Jednocześnie jest to druga odsłona serii Combat Wings, firmowanej przez polską grupę developerską City Interactive, mającej nota bene już całkiem spore doświadczenie w tworzeniu zręcznościowych, niezobowiązujących symulatorów.

Czym kusi nas najnowsza odsłona Skrzydeł Wojny? Przede wszystkim zmianą teatru działań wojennych – przenosimy się więc znad upalnego Pacyfiku prosto na pochmurne i deszczowe Wyspy. Oczywiście, nie w celach krajoznawczych. Wcielamy się w pilota jednej z eskadr RAFu, broniącej terytoriów alianckich przed zaciekłymi atakami nazistowskiego Luftwaffe. Twórcy zadbali o możliwie wysoką zgodność historyczną swego dzieła, uwzględniając realistyczne modele samolotów (m.in. Hawker Hurricane, Supermarine Spitfire, Messerschmitt BF-110) oraz ciekawe misje, przywodzące na myśl autentyczne zmagania pilotów w czasie II Wojny Światowej. Głównym zadaniem gracza jest walka o supremację w powietrzu oraz zapewnienie ochrony celom naziemnym: lotniskom, konwojom, w końcu samemu Londynowi. Chlebem powszednim są także bombardowania, misje zwiadowcze oraz działanie pod presją potwornie niebezpiecznych, naziemnych stanowisk przeciwlotniczych.

Do nowości należy zaliczyć bardziej rozwinięty symulacyjny tryb rozgrywki, który powinien zadowolić bardziej ambitnych graczy. Kolejnym ukłonem w stronę staroszkolnych symulatorów jest dodatkowy widok kamery, bezpośrednio z kokpitu maszyny. Nie zdecydowano się jednak na zrezygnowanie z przystępnej, tradycyjnej opcji zręcznościowej – nadal jest to pozycja obowiązkowa dla fanów bezkompromisowej, efektownej nawalanki w powietrzu. Wraz z kolejną częścią zmodernizowano także oprawę graficzną: zwiększono szczegółowość występujących w grze modelów 3D oraz wygenerowano wiele nowych, atrakcyjnych efektów specjalnych. Ponadto, dopracowano model zniszczeń, dzięki czemu „mechaniczne orzełki” rozpadają się jeszcze śliczniej. Powszechnie jednak wiadomo, iż tego typu gry najlepiej smakują spożywane w większym gronie, dlatego też cieszy dedykowany tryb multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 698 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Combat Wings: Bitwa o Anglię

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Combat Wings: Bitwa o Anglię

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
Combat Wings: Bitwa o Anglię - recenzja gry
Combat Wings: Bitwa o Anglię - recenzja gry

Recenzja 11 października 2006, 07:12

Gra oferuje nam dwa tryby sterowania – arcade’owy i „zaawansowany”, nie różniące się praktycznie niczym poza kilkoma bardzo kosmetycznymi detalami (jak konieczność manualnego wysuwania podwozia przy lądowaniu w tym drugim). Na samym początku zabawy mamy możliwość przejścia przez misję treningową, która niestety nie omawia wszystkich atrakcji – sam ukończyłem wszystkie scenariusze nie wiedząc o przyczajonym pod spacją dopalaczu, hehe. Pomiędzy poszczególnymi wypadami odnajdujemy się w bazie, gdzie zobaczyć możemy naszą aktualną pozycję w rankingu najlepszych strzelców oraz galerię medali (do zdobycia 4). W przypadku większości misji samodzielnie wybieramy samolot, którym chcemy lecieć. Poszczególne modele różnią się prędkością, zwrotnością, wytrzymałością i siłą ognia – i to w zakresie, który rzeczywiście wpływa na rozgrywkę.