Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2011, 14:10

Wieści ze świata (CryENGINE 3, LucasArts, Xbox 360) 23/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wielkiej popularności CryENGINE 3 SDK, braku planów odnośnie obniżki ceny X360, nowym MMO od LucasArts, a także terminie premiery Shoot Many Robots. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wielkiej popularności CryENGINE 3 SDK, braku planów odnośnie obniżki ceny X360, nowym MMO od LucasArts, a także terminie premiery Shoot Many Robots. Zapraszamy do lektury.

Combat Wings: Battle of Britain

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Combat Wings: Battle of Britain. Produkcję autorstwa polskiej firmy City Interactive możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,49 euro, czyli ok. 10 złotych (o 50% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

CryENGINE 3 SDK

Zestaw narzędzi deweloperskich CryENGINE SDK, udostępniony przez firmę Crytek przed kilkoma dniami, cieszy się ogromną popularnością. W chwili pisania tej wiadomości został pobrany w liczbie blisko 110 000 egzemplarzy. Przypomnijmy, że technologia dostępna jest nieodpłatnie do momentu podjęcia decyzji o wprowadzeniu stworzonego przy jej pomocy dzieła do normalnej sprzedaży. Wówczas firma Crytek pobiera od producenta opłatę w wysokości 20% przychodów (innym wyjściem jest wykupienie stosownej licencji).

Xperia Play

Dominic Neil-Dwyer, szef marketingu firmy Sony Ericsson, oznajmił na łamach serwisu agencji Bloomberg, że na zakup gier dedykowanych smartfonowi Xperia Play decyduje się 75% jego posiadaczy. Reszta korzysta z dem oraz darmowych triali. Aktualnie w bazie znajduje się 150 tytułów wykorzystujących możliwości urządzenia.

Shoot Many Robots

Shoot Many Robots – pierwsza autorska gra Demiurge Studios – zadebiutuje w ofercie Xbox Live, PlayStation Network i Steama w 2012 roku. Wydaniem produkcji zajmie się firma Ubisoft. Przypomnijmy, że produkcja będzie zręcznościową grą akcji, opowiadającą w zabawny, ale i brutalny sposób o buncie maszyn oraz ich ataku na ludzkość.

Xbox 360

Chris Lewis z koncernu Microsoft oznajmił, że producent konsoli Xbox 360 nie zamierza reagować na ostatnią obniżkę ceny PlayStation 3 (999 złotych za model ze 160 GB dyskiem twardym). Jego zdaniem, aktualna wartość X360 jest ustalona na idealnym poziomie. Jeśli zatem dojdzie do cięć ceny, to raczej w dosyć odległej przyszłości.

PlayStation Home

PlayStation Home, od 2008 roku znajdujące się w fazie beta testów, wystartuje oficjalnie tej jesieni. Usługa przybierze postać platformy społecznościowej, kładącej nacisk na interakcję pomiędzy użytkownikami. Znajdziemy w niej specjalne dzielnice poświęcone różnym typom rozgrywki, a także centralne lobby. Do tej pory z usług Home skorzystały 23 miliony osób.

LucasArts

Firma LucasArts poszukuje ludzi, którzy wesprą ją w produkcji nowej gry RPG ze światem o otwartej strukturze. Przedstawiciele producenta i wydawcy nie ujawnili żadnych dodatkowych informacji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Serious Sam Double D

Vessel

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy

Football Manager 2012

Final Fantasy XIII-2

Amy

Age of Empires Online

Jurassic Park

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter - gamescom 2011

Lucius - gamescom 2011

Kinect Sports: Season Two - gamescom 2011

Just Dance 3 - trailer #2

Journey - gamescom 2011

Defenders of Ardania - gamescom 2011

Crusader Kings II - gamescom 2011 gameplay

Deus Ex: Bunt Ludzkości - zwiastun na premierę

Blacklight Retribution - gamescom 2011

Pro Evolution Soccer 2012 - Teammate Controls Assisted

DC Universe Online - gamescom 2011 Green Lantern DLC

Awesomenauts - gamescom 2011

Amy - teaser #1

Dark Souls - Bartholomew

TERA - gamescom 2011

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej