Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy (PS3)
OkładkaTom Clancy's Splinter Cell Trilogy (PS3)

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy PS3

Odświeżona graficznie konwersja trylogii klasycznych gier skradankowych. W skład zestawu wchodzą trzy odsłony cyklu. Pierwsza z nich, Tom Clancy's Splinter Cell, toczy się w 2004 roku i wprowadza nas w mroczny świat organizacji Third Echelon.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie | pakiet | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy Premiera PS3

16września2011

pudełko PL

23września2011

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Assassin's Creed: Brotherhood

Thief

Splinter Cell Trilogy to przeróbka trzech pierwszych odsłon popularnego cyklu zręcznościówek opowiadających o przygodach agenta Sama Fishera.

We wszystkich grach zestawu reguły zabawy są podobne. Wcielamy się w Sama Fishera, doświadczonego członka tajnej organizacji Third Echelon działającej na zlecenie amerykańskiego NSA (National Security Agency, czyli Narodowa Agencja Bezpieczeństwa). Jest on wysyłany na misje wymagające największej precyzji i delikatności, w których nieprzyjaciel ma dowiedzieć się o wszystkim dopiero po fakcie. Fisher samotnie wkrada się na terytorium wroga i przez większość czasu pozostaje dla niego niewidoczny. Tak skuteczną infiltrację umożliwiają mu nowoczesne gadżety oraz wyjątkowa sprawność fizyczna. Przez większość zabawy obserwujemy akcję zza pleców bohatera. Cały czas kryjemy się w cieniach i przemykamy z dala od wzroku patrolujących daną lokację strażników. Zabicie lub ogłuszenie wroga jest ostatecznością i również powinno zostać wykonane po cichu. Jeśli nieprzyjaciel dostrzeże nas lub ciała swoich kompanów (których nie schowaliśmy właściwie) uruchamiany jest alarm zwiększający czujność i liczebność strażników. Większość misji po kilku alarmach kończy się niepowodzeniem.

W skład zestawu wchodzą trzy odsłony cyklu. Akcja pierwszej z nich (Tom Clancy's Splinter Cell) toczy się w 2004 roku i wprowadza nas w mroczny świat organizacji Third Echelon. Sam Fisher dostaje zadanie wyjaśnienia sprawy zaginięcia gdzieś na terytorium Gruzji dwóch agentów CIA. Wkrótce okazuje się, że sytuacja w tym kraju jest znacznie poważniejsza. Światu grozi kolejna wojna i jej powstrzymanie spada oczywiście na nasze barki.

Część druga (Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow) toczy się w 2006 roku i jej akcja rozgrywa się głównie na terytorium Indonezji. Wytrenowany przez CIA do walki z komunistami lokalny przywódca wojskowy Sadono ma dosyć obecności obcych wojsk w swoich kraju i zamierza przejąć w nim władzę. W tym celu rozpoczyna przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich obywatelom zakrojoną na szeroką skalę kampanię terroru, której pierwszy etapem jest zajęcie lokalnej ambasady amerykańskiej. Wkrótce okazuje się, że Sadono rozmieścił na terytorium USA bomby z bronią biologiczną i grozi ich aktywacją, jeśli stanie mu się cokolwiek złego. Jako, że w takiej sytuacji wojsko amerykańskie ma związane ręce, na miejsce wysłany zostaje Sam Fisher.

Trzecia część (Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory) rozgrywa się w 2007 roku. Wszystko zaczyna się od uprowadzenia pewnego programisty i szybko przeradza się w wojnę informatyczną pomiędzy Koreą Północną, Chinami, Japonią i Koreą Południową.

Wszystkie gry w zestawie zbudowano w oparciu o technologię Unreal Engine 2.0, choć w Chaos Theory silnik ten pojawią się w bardzo ulepszonej postaci, wspierającej większość nowoczesnych technik graficznych. Jednocześnie zestaw ulepsza stronę wizualną całej trójki, podnosząc ich rozdzielczość i zwiększając liczbę wyświetlanych na sekundę klatek.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.