Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2011, 14:38

autor: Jiker

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Total War: Shogun 2, Battlefield 3) 28/09/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kontynuacji AaaaaAA!, pozwie sądowym Bethesdy przeciwko Mojang, nowym dodatku do Total War: Shogun 2, przyszłorocznej premierze Journey, ujawnieniu iPhone’a 5, a także osiągnięciach w Star Wars: The Old Republic. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kontynuacji AaaaaAA!, pozwie sądowym Bethesdy przeciwko Mojang, nowym dodatku do Total War: Shogun 2, przyszłorocznej premierze Journey, ujawnieniu iPhone’a 5, a także osiągnięciach w Star Wars: The Old Republic. Zapraszamy do lektury.

Driver: Parallel Lines

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Driver: Parallel Lines. Produkcję autorstwa Ubisoft Reflections możecie aktualnie nabyć za kwotę 3,40 euro, czyli ok. 15 zł (o 66% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy

Dziś ma miejsce premiera pudełkowego wydania kompilacji Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy na PlayStation. Zestaw, od 10 sierpnia znajdujący się w ofercie PlayStation Network, składa się z gier Splinter Cell, Splinter: Cell Pandora Tomorrow oraz Splinter Cell: Chaos Theory.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Total War: Shogun 2, Battlefield 3) 28/09/11 - ilustracja #1

AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! 2

Studio Dejobaan Games pracuje nad kontynuacją zabawnej gry zręcznościowej AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! - A Reckless Disregard for Gravity, wydanej w 2009 roku. „Dwójka” ukaże się pod koniec tego roku. Wraz z ogłoszeniem, firma uruchomiła specjalny konkurs, w którym możecie wygrać darmową kopię gry na Steamie.

Bethesda/Mojang

Firma Bethesda Softworks złożyła pozew sądowy przeciwko studiu Mojang. Przedmiotem sprawy jest tytuł gry Scrolls, nowej produkcji Markusa Perssona, autora Minecrafta. Zdaniem Bethesdy, jest on zbyt zbliżony do nazwy marki The Elder Scrolls i może wprowadzać graczy w błąd. Firma składając pozew – domaga się w nim zmiany tytułu – zrealizowała sierpniowe zapowiedzi. Persson próbował swego czasu obrócić sprawę w żart, ale ostatecznie zmienił ton.

Total War: Shogun 2

Do oferty platformy Steam trafiła nowa kampania do strategii Total War: Shogun 2Rise of the Samurai (w cenie 6,99 euro, czyli ok. 30 zł). Dodatek zawiera kampanię rozgrywającą się w 400 lat przed rozpoczęciem epoki Sengoku, której historię odtwarzała podstawowa wersja gry. Gracz staje na czele jednego z sześciu klanów należących do rodzin Taira, Minamoto i Fujiwara i decyduje o wyniku wojny Genepi toczonej w latach 1180 – 1185.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Total War: Shogun 2, Battlefield 3) 28/09/11 - ilustracja #2

Digimon Masters Online

Firma Joymax poinformowała o starcie otwartej bety gry MMO Digimon Masters Online, bazującej na popularnej japońskiej marce. Aby przystąpić do testów, należy stworzyć konto na portalu wydawcy, a następnie zgłosić swoją kandydaturę. Fabuła produkcji skupia się na piątej części serialu, która poruszała temat przenikania się dwóch światów - elektronicznego (digimonów) i realnego - oraz zagrożeń jakie się w wyniku tego pojawiły.

Journey

Do premiery ciekawie zapowiadającej się gry Journey na PlayStation 3 dojdzie wiosną 2012 roku, ujawniło studio thatgamecompany (flOw, Flower). To małe zaskoczenie, gdyż większość graczy spodziewała się debiutu w tym roku. Odległy termin premiery jest zapewne następstwem wykrycia pokaźnej liczby niedoróbek, na jakie natrafiono podczas letnich beta testów. Twórcy obiecują, że wyeliminują zdecydowaną większość z nich, o ile nie wszystkie. Journey ukaże się wyłącznie na PlayStation Network.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Total War: Shogun 2, Battlefield 3) 28/09/11 - ilustracja #3

Kane & Lynch

Na stronie internetowej duńskiego dewelopera IO Interactive pojawiło się ogłoszenie o prace, sugerujące, że studio planuje stworzenie trzecio osobowej strzelanki z naciskiem położonym na tryb kooperacji. Według plotek chodzi tu o trzecią odsłonę serii Kane & Lynch.

iPhone 5

Najprawdopodobniej 4 października firma Apple ujawni piątą wersję iPhone’a. Na ten dzień zaplanowana została bowiem konferencja o tytule „Let’s Talk iPhone” („Porozmawiajmy o iPhonie”), którą poprowadzi Tim Cook, następca Steve’a Jobsa na stanowisku prezesa firmy.

Battlefield 3

W 2012 roku dojdzie do Battlefield 3 Worldwide Conquest Tournament, w którym najlepsi gracze z całego świata powalczą o nagrody o łącznej wartości 1,6 mln dolarów. Turniej zorganizują firmy Electronic Arts, DICE oraz Virgin Gaming. Przypominamy, że BF3 zadebiutuje pod koniec przyszłego miesiąca.

Skullgirls

Dwuwymiarowa bijatyka Skullgirls trafi do oferty serwisów Xbox Live i PlayStation Network na początku 2012 roku, poinformowała firma Reverge Labs. Pierwotnie tytuł miał się pojawić pod koniec tego roku.

Star Wars: The Old Republic

Osiągnięcia w grze MMO Star Wars: The Old Republic będą aktywne od dnia premiery, zaplanowanej na 22 grudnia tego roku. Z informacji podanych przez Daniela Ericksona ze studia BioWare wynika, że nie będzie to przypadkowa funkcja – achievementy mają być przemyślane, dzięki czemu ich zdobywanie będzie przyjemne.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dragon Commander

Castlevania: Harmony of Despair

Afterfall: InSanity

Team ICO Collection

Resident Evil: Code Veronica X HD

MicroVolts

Brawl Busters

Stellar Impact

Smite

The Blackwell Deception

Star Conflict

BiteFight

BattleKnight

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Dead Nation - Road of Devastation

Afterfall: InSanity - gameplay #1

Star Wars: The Old Republic - tworzenie towarzyszy (PL)

Rise of Nightmares - rzeź na Kinecta

Need for Speed: The Run - modelki Sports Illustrated (PL)

Gramy w League of Legends: Dominion Gramy!

Komentarz: Precz z abonamentami video felieton

Renegade Ops - Gordon Freeman

Rayman Origins - gameplay