Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Conflict (PC)

Star Conflict PC

Zrealizowany w konwencji MMO kosmiczny symulator, przywodzący na myśl kultową serię Wing Commander. Za powstanie gry odpowiada debiutująca ekipa Star Gem, będąca wewnętrznym studiem rosyjskiego koncernu Gaijin Entertainment.

Symulacje | science fiction | zagraj za darmo | symulator kosmiczny | MMO

PC Windows
Okładka Star Conflict (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27lutego2013

wczesny dostęp

4września2014

4września2014

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Conflict to kosmiczny symulator zrealizowany w konwencji gry MMO. Jest to debiutanckie dzieło studia Star Gem, będącego własnością specjalizującej się w symulacjach rosyjskiej firmy Gaijin Entertainment.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, trzy tysiące lat po tym jak Ziemię opuścili pierwsi koloniści. Wpływy w galaktyce podzielone zostały pomiędzy potężne gwiezdne imperia i liczne grupy najemników. Oczy wszystkich zwrócone są w stronę niedawno odkrytego Sektora 1337. Znajdują się tam ruiny cywilizacji Prekursorów – pradawnej rasy, która została unicestwiona przez tajemniczy Kataklizm. Ludzie oczywiście nie zamierzają pozwolić, by pozostawione przez obcych artefakty leżały odłogiem. Pomimo wielu czyhających tam niebezpieczeństw, coraz więcej śmiałków zapuszcza się w odległe rejony Sektora 1337 w poszukiwaniu bogactw i sławy. To właśnie w tych awanturników wcielają się gracze.

Star Conflict łączy elementy kosmicznego symulatora i gatunku MMO. Przygodę zaczynamy więc od stworzenia własnej postaci. Zabawa przypomina klasyczne produkcje pokroju Wing Commandera, przy czym obok nas w rozgrywce uczestniczą setki innych ludzi. Możemy się z nimi komunikować, współpracować (na przykład wykonując wspólnie trudne misje), lub też rywalizować i walczyć. Fizyka lotu nie jest w pełni realistyczna, ale jednocześnie poziom skomplikowania całości wynosi grę ponad typowe zręcznościowe strzelanki. Do dyspozycji graczy oddano szeroki wybór uzbrojenia oraz statków, od małych i szybkich myśliwców aż po wielkie gwiezdne krążowniki. Wszystko to wykorzystamy podczas wypełniania różnorodnych misji. Z czasem wirtualni piloci nabywają nowe umiejętności, a ich maszyny wyposaża się liczne ulepszenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Conflict

Klasyfikacja PEGI Star Conflict

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Star Conflict

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry Star Conflict – kosmiczna strzelanka od twórców War Thundera
Recenzja gry Star Conflict – kosmiczna strzelanka od twórców War Thundera

Recenzja 8 marca 2015, 15:00

Sama rozgrywka przypomina połączenie samolotów z War Thundera usprawnione o wykorzystanie modułów z EVE Online (odpowiedników umiejętności postaci z gier MMORPG). Sterowanie to klasyczny WSAD plus myszka, do którego dodano kontrolę obrotu naszego statku (klawisze QE). Ponownie nic specjalnego… czy oby na pewno? Tutaj pojawia się jedna z największych zalet Star Conflict: latanie statkami kosmicznymi po prostu sprawia olbrzymią frajdę! Ogromne kolosy manewrują powoli i nie zawsze są w stanie nadążyć za mniejszymi myśliwcami. Dobry pilot myśliwca jest bardzo groźnym przeciwnikiem, lecz odpowiednio wykorzystany stasis generator zatrzyma go w miejscu i zagwarantuje łatwe zwycięstwo. Z drugiej strony myśliwiec w wersji ECM zakłóci działanie tego modułu dając sobie wystarczająco czasu na ucieczkę. Okręty bojowe, czyli „kosmiczni paladyni” wykorzystają różnego rodzaju aury w celu zapewnienia bonusów własnej drużynie, zaś fregaty będą ostrzeliwały przeciwnika z daleka zapewniając tarcze antyrakietowe lub też wlecą w sam środek wrogiego zgrupowania i uruchomią pulsar, który zada obrażenia wszystkim dookoła. Właściwa współpraca różnych typów okrętów jest tutaj kluczem do sukcesu, zarówno w starciach z sztuczną inteligencją, jak i z innymi graczami. Jeśli dodamy to tego fakt, że umiejętności gracza mają olbrzymi wpływ na wynik starcia, to dostaniemy bardzo fajną i dynamiczną grę drużynową!