Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2011, 09:05

Zapowiedziano kosmiczne MMO Star Conflict

Studio Star Gem ujawniło swój pierwszy projekt. Okazał się nim kosmiczny symulator MMO zatytułowany Star Conflict.

Jeszcze kilka lat temu większość MMO była RPG-ami. Wzrost popularności sieciowych produkcji spowodował jednak, że skoncentrowani na tym rynku deweloperzy od pewnego czasu coraz częściej próbują swoich sił w innych gatunkach. Najnowszym tego przykładem jest studio Star Gem, które właśnie zapowiedziało swój pierwszy projekt. Okazał się nim kosmiczny symulator MMO zatytułowany Star Conflict.

Zapowiedziano kosmiczne MMO Star Conflict - ilustracja #1

Akcja gry toczyć się będzie w odległej przyszłości, trzy tysiące lat po tym jak Ziemię opuścili pierwsi koloniści. Wpływy w galaktyce podzielone są pomiędzy potężne gwiezdne imperia i liczne grupy najemników. Oczy wszystkich zwrócone są w stronę niedawno odkrytego Sektora 1337. Znajdują się tam ruiny cywilizacji Prekursorów – pradawnej rasy, która została unicestwiona przez tajemniczy Kataklizm. Ludzie oczywiście nie zamierzają pozwolić, by pozostawione przez obcych artefakty leżały odłogiem. Pomimo wielu czyhających tam niebezpieczeństw, coraz więcej śmiałków zapuszcza się w odległe rejony Sektora 1337 w poszukiwaniu bogactw i sławy.

Zabawa w Star Conflict przypominać ma klasyczne kosmiczne symulatory pokroju Wing Commandera z dodatkiem elementów MMO. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie szeroki wybór statków i uzbrojenia. Z czasem wirtualni piloci nabywać będą nowe umiejętności, a ich maszyny doczekają się licznych ulepszeń.

Zapowiedziano kosmiczne MMO Star Conflict - ilustracja #2

Niestety, obecnie nie wiemy nic więcej na temat tej gry. Ruszyła już oficjalna strona projektu, ale znajdziecie tam jedynie wprowadzenie fabularne oraz pierwsze screeny.

Na koniec warto dodać, że wydawcą gry i jednocześnie właścicielem studia Star Gem jest firma Gaijin Entertainment, znana z takich tytułów jak Apache: Air Assault, Birds of Steel czy Wings of Prey. Przypomnijmy, że zespół ten pracuje obecnie nad własnym symulacyjnym MMO w postaci World of Planes.