Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Jumpgate: Evolution (PC)

Jumpgate: Evolution PC

Jumpgate: Evolution to kosmiczna gra MMO, osadzona w realiach świata Jumpgate, dobrze znanego graczom, którzy mieli okazję bliższego bądź dalszego zapoznania się z wydanym w 2001 roku poprzednikiem omawianej pozycji, grą Jumpgate: The Reconstruction Initiative.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | MMO

PC Windows
Okładka Jumpgate: Evolution (PC)

producent: Net Devil

wydawca: Codemasters

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jumpgate: Evolution to kosmiczna gra MMO, osadzona w realiach świata Jumpgate, dobrze znanego graczom, którzy mieli okazję bliższego bądź dalszego zapoznania się z wydanym w 2001 roku poprzednikiem omawianej pozycji, grą Jumpgate: The Reconstruction Initiative. Podobnie jak pierwowzór, także i tutaj mamy do czynienia z wykorzystaniem epickiego, niezmierzonego uniwersum kosmicznego w programie opierającym się na rozgrywce sieciowej. Za przygotowanie Jumpgate: Evolution odpowiada zespół developerski NetDevil, mający już spore doświadczenie w tworzeniu ambitnych gier MMO (na koncie m. in. Auto Assault, Warmonger – Operation: Downtown Destruction czy wspomniana, pierwsza część Jumpgate).

Sytuacja w świecie przedstawionym z pewnością nie sprzyja spokojnej, idyllicznej egzystencji. Galaktyka znajduje się w bardzo niestabilnym stanie, balansując między względnym pokojem a totalną wojną między największymi frakcjami. Co gorsza, znacznie rośnie liczba sygnałów informujących o pojawieniu się nowej, potężnej siły o nieznanym źródle i charakterze. Jak poradzić sobie z tajemniczym, nadchodzącym niebezpieczeństwem? Jak rozmawiać z przedstawicielami i liderami konkurencyjnych frakcji? Jaką rolę w historii galaktyki odegramy i gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie? Na wszystkie te pytania musimy odpowiedzieć w trakcie rozwijania naszej wirtualnej postaci w Jumpgate: Evolution.

Gracz, mający możliwość opowiedzenia się po stronie jednej z frakcji, aktywnie uczestniczy w wydarzeniach związanych z główną linią fabularną i może mieć bezpośredni wpływ na kształt świata gry. Tylko od jego decyzji zależy, jak w danej sytuacji się zachowa i jakie konsekwencje będzie miała jego działalność. Tak jak w wielu sieciowych i singlowych grach tego gatunku, także i tutaj mamy praktycznie niczym nieskrępowaną możliwość podróżowania po całym wszechświecie i parania się przeróżnymi zajęciami – od pilota kosmicznych myśliwców i statków kaperskich przez handlarza, przemytnika, aż po operatora statku wydobywczego czy międzygwiezdnego kuriera. Na każdym kroku musimy jednak brać pod uwagę działania i potrzeby innych graczy – mogą być oni zarówno błogosławieństwem i źródłem doskonałego biznesu, jak i powodem do sporego strachu i przyczyną zguby. W grach gatunku MMO Space Combat elementy PvP i PvE zazwyczaj przeplatają się z niezwykle wysoką częstotliwością i często mają charakter znacznie bardziej skomplikowany, niż w przypadku standardowych gier typu MMORPG.

Podstawą naszej egzystencji i źródłem znacznej części radochy, płynącej z zabawy w Jumpgate: Evolution, jest nasza kosmiczna gablota. Autorzy przygotowali zaczną liczbę różnych modeli statków, na których możemy zawiesić niezliczoną ilość dodatków, akcesoriów i wspomagaczy, od generatorów mocy i różne typy uzbrojenia przez tarcze i radary, aż po instalacje wydobywcze. Wiele czasu i uwagi poświęcono także przygotowaniu epickich walk o wielkiej skali, w których watahy kierowanych przez graczy statków toczą boje z gigantycznymi, monstrualnymi obiektami wrogich nam ras. Wysoka efektywność w bitwach wymaga dużej dozy zręczności i doświadczenia w operowaniu statkiem. Dla zwiększenia sugestywności gry możemy rozważyć kupno dobrego joysticka.

Program cechuje się elegancką oprawą graficzną, która dodatkowo nie stawia specjalnie wysokich wymagań sprzętowych. Zwiększa to szanse na trafienie programu pod strzechy także słabiej wyposażonych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jumpgate: Evolution

12+

Wymagania sprzętowe Jumpgate: Evolution

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Zamieszanie wokół Jumpgate Evolution
Zamieszanie wokół Jumpgate Evolution

wiadomość7 grudnia 2010

Od wielu miesięcy nie docierają do nas żadne nowe informacje na temat kosmicznego MMO zatytułowanego Jumpgate Evolution. Okazuje się, że nie tylko fani zaczęli już tracić cierpliwość czekając na premierę tej produkcji. Wydawca gry pozwał bowiem twórców (studio Net Devil) i domaga się zwrotu zainwestowanych w projekt środków.

Przegląd gier MMO (23/06/2010)
Przegląd gier MMO (23/06/2010)

wiadomość23 czerwca 2010

Dzisiejsze wydanie Przeglądu MMO zdominowały targi E3. W trakcie ich trwania, co było do przewidzenia, pojawiło się mnóstwo ciekawych informacji na temat gier MMO. Nawet firmy, które nie uczestniczą w targach bezpośrednio, prezentują w sieci zdecydowanie więcej materiałów niż zazwyczaj.

Jumpgate Evolution ewoluuje
Jumpgate Evolution ewoluuje

wiadomość12 marca 2010

Przedstawiciel studia NetDevil opublikował krótkie podsumowanie zmian, które zdecydowano się wprowadzić do wciąż tworzonej gry MMO Jumpgate Evolution. Ten ciekawie zapowiadający się sieciowy symulator kosmiczny był już kilkukrotnie opóźniany (chociaż został przetestowany przez sporą liczbę graczy w ubiegłym roku), co budziło obawy o jego rzeczywisty stan.

Wieści ze świata (Assassin's Creed II, World of Warcraft, Battlefield: Bad Company 2) 22/07/09
Wieści ze świata (Assassin's Creed II, World of Warcraft, Battlefield: Bad Company 2) 22/07/09

wiadomość22 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Xbox Live, darmowe DLC do Killing Floor, zapowiedź filmów promujących Assassin’s Creed II, współtwórca Diablo dołącza do ekipy odpowiedzialnej za MMO w uniwersum Marvela i inne. Zapraszamy do lektury.

NetDevil opóźnia premierę Jumpgate: Evolution
NetDevil opóźnia premierę Jumpgate: Evolution

wiadomość27 maja 2009

Scott Brown ze studia NetDevil poinformował na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry Jumpgate: Evolution o przesunięciu światowego debiutu tego długo oczekiwanego, kosmicznego MMO. Produkcja znajdująca się w fazie dewelopingu już od blisko trzech lat nie trafi zatem do sprzedaży w czerwcu, jak to wcześniej zapowiadano.