Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Jumpgate: Evolution (PC)
OkładkaJumpgate: Evolution (PC)

Jumpgate: Evolution PC

Jumpgate: Evolution to kosmiczna gra MMO, osadzona w realiach świata Jumpgate, dobrze znanego graczom, którzy mieli okazję bliższego bądź dalszego zapoznania się z wydanym w 2001 roku poprzednikiem omawianej pozycji, grą Jumpgate: The Reconstruction Initiative.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jumpgate: Evolution Premiera PC

anulowana

producent: Net Devil wydawca: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jumpgate: Evolution

EVE Online

Battlestar Galactica Online

Anarchy Online

Jumpgate: Evolution to kosmiczna gra MMO, osadzona w realiach świata Jumpgate, dobrze znanego graczom, którzy mieli okazję bliższego bądź dalszego zapoznania się z wydanym w 2001 roku poprzednikiem omawianej pozycji, grą Jumpgate: The Reconstruction Initiative. Podobnie jak pierwowzór, także i tutaj mamy do czynienia z wykorzystaniem epickiego, niezmierzonego uniwersum kosmicznego w programie opierającym się na rozgrywce sieciowej. Za przygotowanie Jumpgate: Evolution odpowiada zespół developerski NetDevil, mający już spore doświadczenie w tworzeniu ambitnych gier MMO (na koncie m. in. Auto Assault, Warmonger – Operation: Downtown Destruction czy wspomniana, pierwsza część Jumpgate).

Sytuacja w świecie przedstawionym z pewnością nie sprzyja spokojnej, idyllicznej egzystencji. Galaktyka znajduje się w bardzo niestabilnym stanie, balansując między względnym pokojem a totalną wojną między największymi frakcjami. Co gorsza, znacznie rośnie liczba sygnałów informujących o pojawieniu się nowej, potężnej siły o nieznanym źródle i charakterze. Jak poradzić sobie z tajemniczym, nadchodzącym niebezpieczeństwem? Jak rozmawiać z przedstawicielami i liderami konkurencyjnych frakcji? Jaką rolę w historii galaktyki odegramy i gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie? Na wszystkie te pytania musimy odpowiedzieć w trakcie rozwijania naszej wirtualnej postaci w Jumpgate: Evolution.

Gracz, mający możliwość opowiedzenia się po stronie jednej z frakcji, aktywnie uczestniczy w wydarzeniach związanych z główną linią fabularną i może mieć bezpośredni wpływ na kształt świata gry. Tylko od jego decyzji zależy, jak w danej sytuacji się zachowa i jakie konsekwencje będzie miała jego działalność. Tak jak w wielu sieciowych i singlowych grach tego gatunku, także i tutaj mamy praktycznie niczym nieskrępowaną możliwość podróżowania po całym wszechświecie i parania się przeróżnymi zajęciami – od pilota kosmicznych myśliwców i statków kaperskich przez handlarza, przemytnika, aż po operatora statku wydobywczego czy międzygwiezdnego kuriera. Na każdym kroku musimy jednak brać pod uwagę działania i potrzeby innych graczy – mogą być oni zarówno błogosławieństwem i źródłem doskonałego biznesu, jak i powodem do sporego strachu i przyczyną zguby. W grach gatunku MMO Space Combat elementy PvP i PvE zazwyczaj przeplatają się z niezwykle wysoką częstotliwością i często mają charakter znacznie bardziej skomplikowany, niż w przypadku standardowych gier typu MMORPG.

Podstawą naszej egzystencji i źródłem znacznej części radochy, płynącej z zabawy w Jumpgate: Evolution, jest nasza kosmiczna gablota. Autorzy przygotowali zaczną liczbę różnych modeli statków, na których możemy zawiesić niezliczoną ilość dodatków, akcesoriów i wspomagaczy, od generatorów mocy i różne typy uzbrojenia przez tarcze i radary, aż po instalacje wydobywcze. Wiele czasu i uwagi poświęcono także przygotowaniu epickich walk o wielkiej skali, w których watahy kierowanych przez graczy statków toczą boje z gigantycznymi, monstrualnymi obiektami wrogich nam ras. Wysoka efektywność w bitwach wymaga dużej dozy zręczności i doświadczenia w operowaniu statkiem. Dla zwiększenia sugestywności gry możemy rozważyć kupno dobrego joysticka.

Program cechuje się elegancką oprawą graficzną, która dodatkowo nie stawia specjalnie wysokich wymagań sprzętowych. Zwiększa to szanse na trafienie programu pod strzechy także słabiej wyposażonych graczy.

Ostatnia modyfikacja 3 marca 2009

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jumpgate: Evolution: 12+

Jumpgate: Evolution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista