Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2009, 10:55

autor: Jiker

Wieści ze świata (Assassin's Creed II, World of Warcraft, Battlefield: Bad Company 2) 22/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Xbox Live, darmowe DLC do Killing Floor, zapowiedź filmów promujących Assassin’s Creed II, współtwórca Diablo dołącza do ekipy odpowiedzialnej za MMO w uniwersum Marvela i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Xbox Live, darmowe DLC do Killing Floor, zapowiedź filmów promujących Assassin’s Creed II, współtwórca Diablo dołącza do ekipy odpowiedzialnej za MMO w uniwersum Marvela i inne. Zapraszamy do lektury.

Battlefield: Bad Company 2

Firma EA DICE, producent Battlefield: Bad Company 2, poinformowała, że w grze zawarta zostanie broń (w liczbie trzech sztuk – karabin, snajperka i automat) znana z Battlefield 1943, sieciowej strzelaniny wydanej przed kilkunastoma dniami w ramach serwisów Xbox Live i PlayStation Network. Póki co nie wiadomo, czy z dodatku skorzystają wszyscy gracze, czy też może tylko ci, którzy zdecydowali się na zakup Battlefielda 1943.

Assassin’s Creed II

Jeszcze tego lata firma Ubisoft rozpocznie publikację krótkiej, trzyodcinkowej serii filmów Assassin’s Creed II: Lineage. Twórcą skupią się w nich na zaprezentowaniu nam osoby Giovanniego Auditore da Firenze – ojca głównego bohatera gry, Ezio. Filmy stanowić będą swoiste wprowadzenie do drugiej odsłony popularnej serii, której światowa premiera zapowiadana jest na 20 listopada bieżącego roku (X360, PS3, PC).

Xbox Live

Microsoft poinformował, że kolejna spora aktualizacja dashboardu Xbox Live zostanie upubliczniona 11 sierpnia. Wraz z nią swój start odnotuje m.in. serwis Games on Demand, za pośrednictwem którego będzie można pobierać pełne wersje gier na Xboksa 360 w formie cyfrowej. Na starcie dostępne mają być następujące tytuły: Mass Effect, BioShock, Assassin's Creed, LEGO Star Wars: The Complete Saga oraz Sonic the Hedgehog.

Killing Floor

Już niedługo do rąk posiadaczy strzelaniny FPP Killing Floor trafi pierwsze darmowe DLC noszące tytuł Heavy Metal. Z informacji podanych przez producentów gry, firmę Tripwire wynika, że w jego skład wejdzie nowa mapa, a także dwa rodzaje broni: Ak-47 oraz katana. W niedalekiej przyszłości opublikowane zostanie również płatne DLC, oferujące cztery nowe projekty postaci.

Wieści ze świata (Assassin's Creed II, World of Warcraft, Battlefield: Bad Company 2) 22/07/09 - ilustracja #1

World of Warcraft

Istnieje spora szansa na ponowne uruchomienie MMO World of Warcraft dla chińskich graczy. Tamtejszy rząd zaakceptował podobno zmiany, jakie Blizzard był zmuszony wprowadzić do swojego dzieła (podobno wymagana jest jeszcze edycja niektórych elementów uznanych za zbyt wulgarne). Chiński WoW pozostaje nieaktywny już od półtora miesiąca. W początkowej fazie było to spowodowane niedziałającymi serwerami.

Marvel Universe

Do ekipy pracującej nad MMO osadzonym w uniwersum Marvela dołączył David Brevik, znany szerzej jako były prezes Blizzard North i współtwórca marki Diablo. Z informacji dostarczonych przez wydawcę gry, firmę Gazillion, wynika, że Brevik objął funkcję dyrektora studia odpowiedzialnego za produkcjęgry. Jej premiera nastąpi najwcześniej w 2012 roku.

South Park Let's Go Tower Defense Play!

7 października do oferty Xbox Live Arcade trafi gra akcji reprezentująca gatunek tower defense South Park Let's Go Tower Defense Play!, oparta w całości na popularnym serialu animowanym. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialne jest studio South Park Digital Studios. Przypominamy, że produkcję ujawniono jeszcze w zeszłym roku.

Jumpgate: Evolution

Firmy Codemasters i NetDevils poinformowały, że w beta testach kosmicznego MMOcRPG Jumpgate: Evolution bierze już udział 250 tysięcy graczy. Premiera pełnej wersji powinna nastąpić we wrześniu bieżącego roku.

Microsoft

Koncern Microsoft zarejestrował nazwę 343 Industries, która zostanie najprawdopodobniej nadana nowemu, wewnętrznemu studiu deweloperskiemu. Zachodni dziennikarze twierdzą, że być może ma ona coś wspólnego z ekipą mającą zająć się w pełni rozwojem marki Halo. Sugeruje to liczba 343, która ma nawiązywać do 343 Guilty Spark – sztucznej inteligencji w Halo dążącej do zniszczenia życia w całej galaktyce.

Activision

Firma Activision zajmuje się właśnie uruchamianiem nowego studia deweloperskiego. Jego szeregi zasiliło właśnie dwóch, byłych już dyrektorów ekipy Visceral Games, producenta Dead Space i Dante’s Inferno.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Shattered Horizon

NHL 10

CSI: Deadly Intent

Crystal Defenders

Call of Duty: World at War

Madballs in Babo: Invasion

Critter Crunch

CrimeCraft

Ashes Cricket 2009

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Raven Squad: Operation Hidden Dagger

CSI: Deadly Intent

Wipeout HD

Men of War: Red Tide

Offshore Tycoon

Fallout 3: Mothership Zeta

Charm Girls Club My Fashion Show

Charm Girls Club Pajama Party

Dolphin Trainer

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Batman: Arkham Asylum

CSI: Deadly Intent

Miner Wars

Topatoi: Spinning Through the Worlds

Divinity 2: Ego Draconis

G-Force

Red Faction: Guerrilla - Badlands DLC

MechWarrior

Colin McRae: DiRT 2 #1

Colin McRae: DiRT 2 #2

Colin McRae: DiRT 2 #3

Gramy w Trials HD Gramy!

gry