Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2009, 10:10

autor: Maciej Śliwiński

Na MMO w świecie Marvela poczekamy dłużej

Wygląda na to, że na „dorosłe” MMO osadzone w świecie Marvela, przyjdzie nam czekać dłużej, niż początkowo myśleliśmy. Simon Philips, prezes tej firmy, zapowiedział, że premiera nastąpi nie wcześniej niż 2012 roku.

Wygląda na to, że na „dorosłe” MMO osadzone w świecie Marvela przyjdzie nam czekać dłużej, niż początkowo myśleliśmy. Simon Philips, prezes tej firmy, zapowiedział, że premiera nastąpi nie wcześniej niż w 2012 roku.

Na MMO w świecie Marvela poczekamy dłużej - ilustracja #1

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że na rynku pojawią się dwie produkcje MMO osadzone w komiksowym świecie Marvela. Pierwsza z nich, bazująca na uniwersum Marvel Super Hero Squad, przeznaczona dla młodszych odbiorców, ma pojawić się w przyszłym roku. Jednocześnie zapowiadaliśmy, że „dorosły” MMO zostanie wydany w 2011. Niestety, gra pojawi się najwcześniej rok później.

Jak podają zachodnie serwisy, przeniesienie wydania gry o rok wynika z dwóch powodów. Po pierwsze w 2012 roku swoje premiery będzie miało kilka filmów, których bohaterami będą postacie wykreowane przez lata w komiksach Marvela. Do kin trafi między innymi Avangers – film, w którym zobaczymy całą plejadę gwiazd rysunkowego świata z Kapitanem Ameryką, Iron Manem, Hulkiem czy Wolverinem na czele. Nic więc dziwnego, że Marvel będzie chciał połączyć akcje promocyjne filmu oraz gry komputerowej.

Drugim powodem, dla którego produkt przygotowywany przez studio Gazillion Entertainment zadebiutuje rok później, jest konieczność jego dopracowania. Już podczas ogłaszania współpracy z Marvelem, prezes studia Gazillion zapowiadał, że ich gra ma konkurować z najpopularniejszym obecnie MMO, czyli World of Warcraft. Wygląda na to, że zarówno programiści tego studia, jak i przedstawiciele Marvela wzięli sobie te zapowiedzi do serca. Simon Philips tłumaczył wczoraj, że premiera wydaje się odległa, gdyż firmy: „muszą przygotować takie środowisko gry, które zapewni niesamowicie wciągającą rozgrywkę i fabułę” .

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.