Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka The Blackwell Deception (PC)
OkładkaThe Blackwell Deception (PC)

The Blackwell Deception

Czwarta część serii niezależnych przygodówek pozwalających na wcielenie się w medium i rozwiązywanie spraw, w które zamieszane są duchy nawiedzające Nowy Jork.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

The Blackwell Deception Premiera

12paź2011

PC

24wrz2015

iOS

Gry podobne do The Blackwell Deception

Blade Runner

Gabriel Knight: The Sins of the Fathers

Gemini Rue

The Blackwell Deception to czwarta odsłona dostępnego na platformie PC i iOS cyklu detektywistycznych gier przygodowych w konwencji retro, odwołującej się do produkcji z tego gatunku, wydawanych na początku lat 90. ubiegłego wieku. Całość stworzyło studio Wadjet Eye Games, odpowiedzialne również za poprzednie części serii.

Gracze ponownie wcielają się w Rosangelę Blackwell – młodą kobietę będącą medium. W jej przygodach tradycyjnie towarzyszy jej duch, znany jako Joey Mallone. Opowieść zaczyna się, gdy duet ten dostaje nowe zlecenie. Od pewnego czasu co noc jeden ze statków wycieczkowych samodzielnie i bez żadnej załogi wypływa w morze, by potem przed wschodem słońca powrócić do przystani. Co gorsza, w Nowym Jorku od pewnego czasu działa tajemniczy kult i wiele wskazuje na to, że jego przywódca maczał palce w serii mordów, jakie ostatnio wstrząsnęły tym miastem. Naszym zadaniem będzie oczywiście zbadanie, czy te podejrzenia mają pokrycie w rzeczywistości.

Wydana na platformie PC i iOS gra The Blackwell Deception to klasyczna przygodówka typu point-and-click. Zabawa polega więc głównie na prowadzeniu rozmów, rozwiązywaniu zagadek oraz zwiedzaniu lokacji w poszukiwaniu przedmiotów, które następnie wykorzystujemy do pokonywania kolejnych przeszkód. Mocną stroną gry jest różnorodność łamigłówek. Gracz może sterować zarówno Rosangelą, jak i Joey’em. Dziewczyna jest człowiekiem, więc potrafi m.in. podnosić przedmioty i rozmawiać z żywymi. Z kolei Joey jako duch ma zestaw własnych unikalnych zdolności. Sporo zagadek wymaga sprawnego wykorzystywania umiejętności obu postaci naraz. Całość zaprojektowano tak, by gracz zawsze wiedział, jakie ma zadanie do wykonania, a trudność wynikała jedynie ze znalezienia sposobu jego realizacji. W tym celu wprowadzono również rozbudowany dziennik, w którym znajdziemy informacje o zgromadzonych poszlakach.

Twórcy The Blackwell Deception tradycyjnie postawili na styl retro. Grafika utrzymana jest w pełnej dużych pikseli konwencji wizualnej, dzięki czemu gra wygląda jak klasyczne przygodówki z początku lat 90. ubiegłego wieku. Takie podejście zapewnia nam atrakcyjną oprawę i jednocześnie niskie wymagania sprzętowe.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Blackwell Deception: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Blackwell Deception Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 64 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS