Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka The Shivah (PC)

The Shivah

Gra przygodowa z klasycznym interfejsem point & click, stworzona przez niezależne studio Wadjet Eye Games. Rabin Russell Stone opiekuje się niewielką, mocno podupadłą synagogą na Manhattanie.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

Okładka The Shivah (PC)

data premiery gry:

21lis2013

iOS

23lis2013

PC

8kwi2014

AND

The Shivah to odświeżona wersja gry przygodowej, która swą premierę miała w 2006 roku. Przygotowując edycję na platformę PC, AND i iOS, deweloperzy ze studia Wadjet Eye Games pokusili się o przygodówkę w stylistyce nawiązującej do epoki komputerów 16-bitowych.

Akcja gry toczy się we współczesnym Nowym Jorku. Rabin Russell Stone ma poważne zmartwienie. Społeczność żydowska skupiona wokół jego synagogi wykrusza się, a świątyni grozi likwidacja. Ciągłe utrapienia z biegiem czasu sprawiają, że ten pobożny człowiek staje się coraz bardziej cyniczny i zgorzkniały. Niespodziewanie duchowny otrzymuje informację o sporej sumie pieniędzy, jaką odziedziczył po niedawno zamordowanym członku wspólnoty. Rabin przeczuwa jednak, że za tym „darem niebios”, kryje się jakaś mroczna intryga. Postanawia więc odkryć prawdę.

Ambicją twórców gry było, by gracze zmierzyli się z wyborami moralnymi dyktowanymi m.in. przez obyczaje oraz nakazy religijne. Fabuła posiada trzy różne zakończenia, zależne od podejmowanych w trakcie zabawy decyzji.

Jak przystało na przygodówkę w klasycznym wydaniu, rozgrywka w The Shivah opiera się głównie na eksplorowaniu lokacji, rozmowach z postaciami niezależnymi oraz rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych łamigłówek. Deweloperzy pokusili się także o prosty system walki, dzięki czemu główny bohater może uporać się z niektórymi problemami nie tylko z pomocą intelektu, ale także gołych pięści.

Oprawa wizualna The Shivah na platformie PC, AND i iOS nawiązuje do estetyki gier z pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Dwuwymiarowa grafika odznacza się wyraźnie zaznaczonym efektem pikselizacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Shivah

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Shivah

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 64 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7/8
PC
iOS
AND