Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka The Blackwell Unbound (PC)

The Blackwell Unbound

Blackwell Unbound to gra przygodowa stworzona przez developerów ze studia Wadjet Eye Games. Tytuł ten jest prequelem The Blackwell Legacy (poprzedniej przygodówki tego studia), a więc opowiada nam historię rozgrywającą się przed wydarzeniami w niej opisanymi.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

Okładka The Blackwell Unbound (PC)

data premiery gry:

4wrz2007

PC

10lip2014

iOS

7paź2014

AND

Blackwell Unbound to dostępna na platformie PC, AND i iOS gra przygodowa, stworzona przez deweloperów z Wadjet Eye Games. Tytuł jest prequelem The Blackwell Legacy (poprzedniej przygodówki tego studia), a więc opowiada historię rozgrywającą się przed wydarzeniami w niej zawartymi. Podobnie jak wszystkie wcześniejsze gry tego studia, tak i Blackwell Unbound to produkt niskobudżetowy, ale mający spore ambicje, jeżeli chodzi o fabułę.

Jest rok 1971, akcja rozgrywa się na wyspie Roosevelta. Seria niewytłumaczalnych wypadków następuje w jednym z miejsc budowy na Manhattanie, jednak mieszkańcy dziwnym zbiegiem okoliczności nie dostrzegają niczego niezwykłego (a raczej: nie chcą dostrzegać). Dlaczego? Czy są w jakiś sposób wmieszani w całą sprawę? Lauren Blackwell, kobieta medium, potrafiąca porozumiewać się z siłami pozaziemskimi, stara się rozwiązać tę zagadkę. Pomaga jej w tym Joey Mallone, duch przewodnik, który jest jedyną (prócz niej) postacią wierzącą, że na wyspie Roosevelta dzieje się coś dziwnego.

Produkcja wydana na platformie PC, AND i iOS wyposażona została w klasyczny interfejs point-and-click. Oprawa wizualna nie jest na pewno jej najmocniejszą stroną, ale ma swój nieodparty urok. Zwłaszcza, że w obecnych czasach nastała moda na oldskulowe gry z dwuwymiarową grafiką, a do takich Blackwell Unbound właśnie się zalicza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Blackwell Unbound

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Blackwell Unbound

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza), 215 MB HDD, Windows 2000/XP

Twórcy cyklu The Blackwell anonsują nową przygodówkę
Twórcy cyklu The Blackwell anonsują nową przygodówkę

wiadomość3 listopada 2008

Studio Wadjet Eye Games, znane Wam być może z cyklu gier przygodowych Blackwell, poinformowało nas o rozpoczęciu prac nad swoją kolejną produkcją. Będzie nią oczywiście przedstawicielka przygodówek. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji Wadjet Eye Games, historia utrzymana zostanie w klimacie starych kryminalnych filmów noir, przyprawionym domieszką fantastyki. Pozycję wyda firma PlayFirst.

Zapowiedziano grę The Blackwell Convergence
Zapowiedziano grę The Blackwell Convergence

wiadomość20 grudnia 2007

Na początku września swoją premierę miała ostatnia produkcja zespołu Wadjet Eye Games, staroszkolna przygodówka point & click Blackwell Unbound. W związku z faktem, że twórcom wspomnianego tytułu udało się trafić do, bądź co bądź, wąskiego grona odbiorców, postanowili oni rozwinąć swoje pomysły i rozpocząć prace nad kolejną grą adventure.

Gra Blackwell Unbound już dostępna
Gra Blackwell Unbound już dostępna

wiadomość5 września 2007

Miłośników gier przygodowych, którzy dobrze wspominają produkt firmy Wadjet Eye Games o nazwie The Blackwell Legacy, z pewnością ucieszy informacja, że na rynku pojawił się prequel tamtego programu, noszący tytuł Blackwell Unbound.

PC
iOS
AND