Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPC
Okładka The Blackwell Epiphany (iOS)

The Blackwell Epiphany

Blackwell Epiphany to klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click autorstwa zespołu Wadjet Eye Games. Fabuła opowiada o śledztwie w sprawie tajemniczych morderstw, w które zamieszane są siły nadprzyrodzone.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

Okładka The Blackwell Epiphany (iOS)

data premiery gry:

24kwi2014

PC

18lut2016

iOS

Blackwell Epiphany to piąta odsłona przygodowej serii na platformę PC i iOS, zapoczątkowanej przez wydane w 2006 roku The Blackwell Legacy. Grę opracowało studio Wadjet Eye Games pod wodzą Dave’a Gilberta, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za wszystkie poprzednie części cyklu.

Akcja gry toczy się w czasach współczesnych, w samym środku mroźnej zimy. Gracze ponownie otrzymują okazję pokierowania znanym z poprzednich odsłon duetem, w skład którego wchodzi medium Rosa Blackwell i duch Joey Mallone. Tym razem bohaterowie muszą odkryć, kto (lub co) stoi za serią tajemniczych morderstw, w których ofiary rozrywane są na strzępy. Policja nie ma żadnych śladów, więc to na nasze barki spada obowiązek rozwiązania sprawy.

Blackwell Epiphany pozostaje wierne rozwiązaniom poprzednich odsłon. Gra jest więc klasyczną przygodówką z interfejsem point-and-click. Większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Ponownie pojawia się opcja przełączania pomiędzy dwójką bohaterów. Joey Mallone jako duch jest w stanie dokonać rzeczy, które dla żywej panny Blackwell są wciąż niemożliwe, takich jak np. odwiedzanie zamkniętych pomieszczeń. Natomiast Rosa jako jedyna z duetu potrafi wchodzić w interakcje ze światem fizycznym. Skuteczne ukończenie przygody ułatwia nam przyjazny system podpowiedzi.

Grafika Blackwell Epiphany na platformie PC i iOS wykonana została w doskonale znanej fanom cyklu, rozpikselowanej stylistyce retro. Pomimo niskiej rozdzielczości, produkcja oferuje ładną oprawę wizualną, a to głównie dzięki atrakcyjnym projektom lokacji, wykonanym przez Bena Handlera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 493 głosów czytelników.

Gry podobne do The Blackwell Epiphany

Wymagania wiekowe The Blackwell Epiphany

12+

Wymagania sprzętowe The Blackwell Epiphany

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 64 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows ME/XP/Vista/7/8
Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany
Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany

wiadomość22 lutego 2013

Niezależne studio Wadjet Eye Games zapowiedziało grę Blackwell Epiphany, czyli piątą odsłonę udanej serii przygodówkowej. Premiera planowana jest na jesień tego roku.

PC
iOS