Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPC
Okładka The Blackwell Epiphany (iOS)
OkładkaThe Blackwell Epiphany (iOS)

The Blackwell Epiphany

Blackwell Epiphany to klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click autorstwa zespołu Wadjet Eye Games. Fabuła opowiada o śledztwie w sprawie tajemniczych morderstw, w które zamieszane są siły nadprzyrodzone.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

The Blackwell Epiphany Premiera

24kwi2014

PC

18lut2016

iOS

Gry podobne do The Blackwell Epiphany

Gemini Rue

Primordia

The Last Door: Season 2

Blackwell Epiphany to piąta odsłona przygodowej serii na platformę PC i iOS, zapoczątkowanej przez wydane w 2006 roku The Blackwell Legacy. Grę opracowało studio Wadjet Eye Games pod wodzą Dave’a Gilberta, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za wszystkie poprzednie części cyklu.

Akcja gry toczy się w czasach współczesnych, w samym środku mroźnej zimy. Gracze ponownie otrzymują okazję pokierowania znanym z poprzednich odsłon duetem, w skład którego wchodzi medium Rosa Blackwell i duch Joey Mallone. Tym razem bohaterowie muszą odkryć, kto (lub co) stoi za serią tajemniczych morderstw, w których ofiary rozrywane są na strzępy. Policja nie ma żadnych śladów, więc to na nasze barki spada obowiązek rozwiązania sprawy.

Blackwell Epiphany pozostaje wierne rozwiązaniom poprzednich odsłon. Gra jest więc klasyczną przygodówką z interfejsem point-and-click. Większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Ponownie pojawia się opcja przełączania pomiędzy dwójką bohaterów. Joey Mallone jako duch jest w stanie dokonać rzeczy, które dla żywej panny Blackwell są wciąż niemożliwe, takich jak np. odwiedzanie zamkniętych pomieszczeń. Natomiast Rosa jako jedyna z duetu potrafi wchodzić w interakcje ze światem fizycznym. Skuteczne ukończenie przygody ułatwia nam przyjazny system podpowiedzi.

Grafika Blackwell Epiphany na platformie PC i iOS wykonana została w doskonale znanej fanom cyklu, rozpikselowanej stylistyce retro. Pomimo niskiej rozdzielczości, produkcja oferuje ładną oprawę wizualną, a to głównie dzięki atrakcyjnym projektom lokacji, wykonanym przez Bena Handlera.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 9,1 / 10 na podstawie 496 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Blackwell Epiphany: 12+

The Blackwell Epiphany Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 64 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows ME/XP/Vista/7/8
PC
iOS