Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2013, 09:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany

Niezależne studio Wadjet Eye Games zapowiedziało grę Blackwell Epiphany, czyli piątą odsłonę udanej serii przygodówkowej. Premiera planowana jest na jesień tego roku.

Rosa Blackwell i Joey Mallone powrócą najbliższej jesieni. - Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany - wiadomość - 2013-02-22
Rosa Blackwell i Joey Mallone powrócą najbliższej jesieni.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy firma Wadjet Eye Games zajęta były głównie pomaganiem innym małym zespołom w kończeniu ich projektów, takich jak Resonance czy Primordia. Jednocześnie od pewnego czasu szef studia Dave Gilbert dawał do zrozumienia, że pracuje również nad własną produkcją w postaci nowej odsłony przygodówkowej serii Blackwell. Teraz wreszcie gra została oficjalnie ujawniona. Produkcja otrzymała tytuł Blackwell Epiphany. Autorzy mają nadzieję, że premiera nastąpi jesienią tego roku.

  1. Wadjet Eye Games – oficjalna strona studia

Akcja gry toczyć się będzie w czasach współczesnych, w samym środku mroźnej zimy. Pokierujemy znanym z poprzednich odsłon duetem, w skład którego wchodzi medium Rosa Blackwell i duch Joey Mallone. Tym razem bohaterowie będą musieli odkryć, kto (lub co) stoi za serią tajemniczych morderstw, w których ofiary rozrywane są na strzępy. Policja nie ma żadnych śladów, więc to na nasze barki spadnie obowiązek rozwiązania sprawy.

Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany - ilustracja #2

Blackwell Epiphany pozostanie wierne rozwiązaniom poprzednich odsłon. Gra będzie więc klasyczną przygodówką z interfejsem point-n-click. Większość czasu spędzimy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Ponownie pojawi się opcja przełączania się pomiędzy dwójką bohaterów. Joey Mallone jako duch będzie w stanie dokonać rzeczy, które dla wciąż żywej panny Blackwell są niemożliwe. Grafika wykonana zostanie w doskonale znanej fanom cyklu rozpikselowanej stylistyce retro.

Na razie w planach jest jedynie wersja pecetowa. Wadjet Eye Games jest jednak obecnie trakcie konwertowania swoich wcześniejszych gier na urządzenia mobilne, więc w przyszłości również Blackwell Epiphany powinno zawitać na smartfony i tablety.

Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany - ilustracja #3 Blackwell Epiphany będzie już piątą odsłona serii. Cykl zapoczątkowało wydane w 2006 roku The Blackwell Legacy. W większości odsłon serii głównymi bohaterami są Rosa Blackwell i Joey Mallone. Jedynym wyjątkiem jest część druga, czyli Blackwell Unbound. Jej akcja toczy się w latach 70-tych ubiegłego wieku i Mallone towarzyszy w niej ciotce Rosy, czyli Lauren Blackwell.

Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany - ilustracja #4
Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany - ilustracja #5
Zapowiedziano przygodówkę Blackwell Epiphany - ilustracja #6