Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Resident Evil: Code Veronica X HD (X360)

Resident Evil: Code Veronica X HD

Odświeżona edycja klasycznej, spin-offowej odsłony popularnej serii Resident Evil, jaka ukazała się pierwotnie w 2000 roku na konsoli Dreamcast, a następnie w nieco wzbogaconej wersji na PlayStation 2 i GameCube.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | reedycje/remastery/remaki

Okładka Resident Evil: Code Veronica X HD (X360)

producent: Capcom

wydawca: Capstone

data premiery gry:

27wrz2011

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Odświeżona wersja Resident Evil: Code Veronica X wydanego pierwotnie w 2000 roku. Wersja z dopiskiem HD różni się od swojego pierwowzoru przede wszystkim nową, lepszą oprawą graficzną. Program zawiera także garść Trofeów (wersja na PlayStation 3) i Osiągnięć (wersja na Xboksa 360) do odblokowania w trakcie rozgrywki.

Główny wątek gry skupia się na Claire Redfield, która próbuje uciec z wyspy Rockfort należącej do korporacji Umbrella. Równocześnie na wyspie rozprzestrzenił się ten sam wirus, który niegdyś spowodował dramat w Raccoon City. Na swojej drodze spotykamy także brata Claire – Chrisa Redfielda, którym także możemy w pewnym momencie sterować.

Trzon rozgrywki pozostał niezmieniony. Identycznie jak wcześniej, akcję gry podziwiamy z perspektywy trzeciej osoby. Poruszamy się po trójwymiarowych lokacjach takich jak więzienia, laboratoria czy imponujące rezydencje. Bohaterka jest zmuszona walczyć z zombie wykorzystując do tego szeroki arsenał broni. Równocześnie do rozwiązania przygotowano szereg nieskomplikowanych zagadek wymagających od nas szukania i kolekcjonowania przedmiotów czy łamania kodów w elektrycznych zamkach.

Pod względem oprawy wizualnej Code Veronica X odnotowała ogromny skok w porównaniu z wersją z PlayStation 2. Lokacje prezentują się teraz wyraźnie ładniej, tak samo jak modele postaci. Rozdzielczość została podbita do standardu HD. Znacznie lepiej wyglądają też efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Code Veronica X HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Resident Evil: Code Veronica X HD

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
USK zdradza informacje o Resident Evil: Code Veronica na PS4 i ReCore Definitive Edition

wiadomość22 marca 2017

Według niemieckiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo, Resident Evil: Code Veronica ukaże się na konsoli PlayStation 4, a ReCore doczeka się wersji Definitive Edition.

Resident Evil – od A do Z
Resident Evil – od A do Z

wiadomość19 marca 2012

Na bieżący rok zaplanowano aż trzy premiery gier należących do marki Resident Evil. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić Wam jej genezę, wyjaśnić dlaczego znacznie przyczyniła się do rozwoju gier wideo, a także zaprezentować szereg ciekawostek i z nią związanych.

Wysoka cena odświeżonych wersji Resident Evil 4 i Code: Veronica X

wiadomość28 lipca 2011

Poznaliśmy oficjalne ceny odświeżonych wersji Resident Evil 4 i Resident Evil Code: Veronica X. Oba tytuły we wrześniu zostaną udostępnione na łamach PlayStation Network oraz Xbox Live.

Seria Resident Evil przejdzie kolejną metamorfozę

wiadomość20 kwietnia 2011

Resident Evil to jedna z najbardziej znanych marek w branży, która w kolejnych odsłonach zmieniała się nie do poznania (od survival horroru do strzelanki z trybem kooperacji). Ortodoksyjni fani pierwszych odsłon serii nie będą mieli lekkiego życia w przyszłości, bo zdaniem Capcomu szósta część również zaskoczy nas nowym podejściem do tematu.

Odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica potwierdzone

wiadomość25 marca 2011

Ostatnie dwa dni obrodziły w informacje dotyczące serii Resident Evil. Najpierw pojawiły się doniesienia dotyczące rzekomego odświeżenia Code: Veronica i czwartej części cyklu, by wczoraj zaatakować świeżymi wieściami dotyczącymi Resident Evil: Operation Raccon City. Dziś dostaliśmy potwierdzenie tej pierwszej wiadomości.

PS3
X360