Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Resident Evil: Code Veronica X HD (X360)
OkładkaResident Evil: Code Veronica X HD (X360)

Resident Evil: Code Veronica X HD

Odświeżona edycja klasycznej, spin-offowej odsłony popularnej serii Resident Evil, jaka ukazała się pierwotnie w 2000 roku na konsoli Dreamcast, a następnie w nieco wzbogaconej wersji na PlayStation 2 i GameCube.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | reedycje/remastery/remaki | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil: Code Veronica X HD Premiera

27wrz2011

PS3 X360

producent: Capcom wydawca: Capstone

Odświeżona wersja Resident Evil: Code Veronica X wydanego pierwotnie w 2000 roku. Wersja z dopiskiem HD różni się od swojego pierwowzoru przede wszystkim nową, lepszą oprawą graficzną. Program zawiera także garść Trofeów (wersja na PlayStation 3) i Osiągnięć (wersja na Xboksa 360) do odblokowania w trakcie rozgrywki.

Główny wątek gry skupia się na Claire Redfield, która próbuje uciec z wyspy Rockfort należącej do korporacji Umbrella. Równocześnie na wyspie rozprzestrzenił się ten sam wirus, który niegdyś spowodował dramat w Raccoon City. Na swojej drodze spotykamy także brata Claire – Chrisa Redfielda, którym także możemy w pewnym momencie sterować.

Trzon rozgrywki pozostał niezmieniony. Identycznie jak wcześniej, akcję gry podziwiamy z perspektywy trzeciej osoby. Poruszamy się po trójwymiarowych lokacjach takich jak więzienia, laboratoria czy imponujące rezydencje. Bohaterka jest zmuszona walczyć z zombie wykorzystując do tego szeroki arsenał broni. Równocześnie do rozwiązania przygotowano szereg nieskomplikowanych zagadek wymagających od nas szukania i kolekcjonowania przedmiotów czy łamania kodów w elektrycznych zamkach.

Pod względem oprawy wizualnej Code Veronica X odnotowała ogromny skok w porównaniu z wersją z PlayStation 2. Lokacje prezentują się teraz wyraźnie ładniej, tak samo jak modele postaci. Rozdzielczość została podbita do standardu HD. Znacznie lepiej wyglądają też efekty specjalne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Code Veronica X HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Resident Evil: Code Veronica X HD Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360