Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka BattleKnight (WWW)
OkładkaBattleKnight (WWW)

BattleKnight WWW

BattleKnight to gra z gatunku MMO, w której gracze mają okazję zostać rycerzami w pełnym magii średniowiecznym świecie Caldean. Tytuł działa na popularnych przeglądarkach stron www i udostępniany jest na zasadzie free-to-play.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BattleKnight Premiera WWW

3listopada2006

producent: Game Forge interactive wydawca: Gameforge AG Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

BattleKnight to przeglądarkowa gra MMO wydana przez specjalizującą się w tego typu tytułach firmę Gameforge 4D. Produkcja jest łudząco podobna do Knight Fight studia RedMoon i korzysta z tego samego silnika co chociażby BiteFight.

Akcja gry przenosi graczy do krainy Caldean, gdzie mają okazję wcielić się w średniowiecznych rycerzy, uczestniczyć w turniejach, wyruszyć na wyprawy i zdobywać zamki. Twórcy BattleKnight przewidzieli dwie ścieżki kariery – po stronie dobra i ciemności.

Każdy z rycerzy posiada własne statystyki, ujęte w 6 atrybutów: siła, zręczność, kondycja, szczęście, używanie broni i umiejętności obronne. Ich rozwój możliwy jest dzięki pieniądzom zdobywanym w misjach, pojedynkach z innymi graczami, a także za wykonywanie pracy.

Podstawą rozgrywki w BattleKnight są pojedynki bazujące na predefiniowanej kolejności ataków i obron. Poza standardowymi ciosami/unikami gracze mogą korzystać też ze specjalnych mocy, których czasowa aktywacja kosztuje określoną liczbę punktów karmy (stanowiących nagrodę za wykonanie misji). Jak przystało na produkcję z elementami RPG, w grze nie brakuje też sporego arsenału różnorakich broni i zbroi.

Funkcje społecznościowe w BattleKnight pozwalają m.in. na tworzenie zakonów, zrzeszających graczy i toczących między sobą wojny.

Choć BattleKnight to produkcja udostępniana na zasadzie free-to-play niektóre opcje i przedmioty wymagają zapłaty specjalną walutą. „Rubiny” można zyskać grając lub kupując je za realne pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe BattleKnight: Odpowiednia dla każdego wieku.