Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka The Pride of Taern (WWW)
OkładkaThe Pride of Taern (WWW)

The Pride of Taern WWW

The Pride of Taern to przeglądarkowa gra z gatunku MMORPG, wyprodukowana i administrowana przez polską firmę Whitemoon.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvE | MMORPG | polskie | przeglądarkowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Pride of Taern Premiera WWW

1grudnia2010

producent: Whitemoon Games wydawca: Whitemoon Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Pride of Taern

Wiedźmin: Versus

BattleKnight

MU Ignition

The Pride of Taern to produkcja wrocławskiego studia Whitemoon adresowana do miłośników klasycznych cRPG w stylu Baldur's Gate czy Icewind Dale, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grze z udziałem tysięcy graczy, a jednocześnie indywidualnie podążać za wątkami fabularnymi.

Akcja gry toczy się w realiach fantasy. Spokojne królestwo Taern zostało najechane przez oddziały cesarstwa Utor. Po klęsce głównych sił obrońców, najeźdźcy rozpoczęli krwawy podbój. Przerażona ludność zdecydowała się na rozpaczliwą ucieczkę wsiadając na pokłady statków, by gdzieś w odległym miejscu rozpocząć wszystko od nowa, a być może któregoś dnia odzyskać utracone ziemie.

Wzorem wielu gier cRPG (również MMORPG) gracz rozpoczyna zabawę od wykreowania bohatera, określając m.in. jego płeć i wygląd, a także wybierając jedną z siedmiu dostępnych klas (barbarzyńca, rycerz, sheed, łucznik, mag ognia, voodoo, druid) oraz rozdzielając kilka punktów do podstawowych atrybutów (siła, zręczność, wiedza, moc, punkty życia, mana oraz kondycja). W toku zabawy postać gromadzi doświadczenie, co po osiągnięciu określonego limitu pozwala awansować na wyższy poziom, podnieść statystyki i rozwinąć posiadane umiejętności bądź opanować nowe.

Gra wyróżnia się innowacyjną mechaniką walki, łączącą elementy systemu turowego i punktów akcji. Pojedynki (z innymi graczami lub przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję) toczą się z podziałem na rundy, w przerwie których gracz ma 10 sekund, by zaplanować swoje działania.

W przeciwieństwie do wielu podobnych produkcji, twórcy The Pride of Taern pozostawili graczom dużą swobodę w eksplorowaniu rozległego świata gry (złożonego z kilkudziesięciu zróżnicowanych lokacji) i wykonywaniu questów. Poza zadaniami związanymi z wątkiem głównym, istnieją setki pobocznych misji pozwalających zyskać doświadczenie, cenne przedmioty i majątek. Nie brakuje również elementów charakterystycznych dla MMORPG jak możliwość tworzenia i modyfikowania przedmiotów, gildie, zwierzaki czy areny do walk PvP.

Od strony wizualnej gra oferuje dwuwymiarową grafikę z zastosowaniem rzutu izometrycznego (podobnie jak w klasycznych cRPG). Wyjątkiem od tego są jedynie sekwencje walk prezentujące akcję z boku. Zabawie towarzyszy nastrojowa muzyka.

W The Pride of Taern zagrać można za darmo (free-to-play). Niektóre przedmioty i udogodnienia oferowane są jednak wyłącznie za specjalną walutę do kupienia za realne pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 591 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Pride of Taern: 12+