Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Dragon Age: Journeys (WWW)
OkładkaDragon Age: Journeys (WWW)

Dragon Age: Journeys WWW

Swego rodzaju „preludium” do Dragon Age: Początek zrealizowane w postaci darmowej gry przeglądarkowej. Wraz z towarzyszami przemierzamy mroczne korytarze Głębokich Ścieżek, walcząc z mrocznymi pomiotami.

Strategiczne | fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Age: Journeys Premiera WWW

22października2009

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon Age: Journeys

The Pride of Taern

BattleKnight

Wiedźmin: Versus

Gra cRPG z elementami strategii turowej osadzona w świecie Dragon Age. Do zabawy wystarczy sama przeglądarka internetowa. Tytuł powstał jako swego rodzaju „preludium” do Dragon Age: Początek.

Do wyboru mamy trzy klasy postaci (mag, wojownik i łotrzyk) i trzy rasy. Dla każdej z nich przygotowano indywidualną introdukcję fabularną, czyli w przypadku człowieka mowa o wstępie dla – szlachcica i maga, w przypadku elfa – elfa dalijskiego i miejskiego, a dla krasnoluda – szlachcica i kurzalca. Drzewko rozwoju postaci opiera się na tym znanym z Dragon Age: Początek.

Akcja gry rozgrywa się w krasnoludzkim mieście Orzammar. Wraz w maksymalnie dwoma towarzyszami przemierzamy mroczne korytarze Głębokich Ścieżek, walcząc z mrocznymi pomiotami i wykonując zlecone nam zadania. W miarę postępów zdobywamy doświadczenie, a także złoto, które możemy wydać na zakup lepszego ekwipunku.

W tytule znajdziemy szereg elementów żywcem wyjętych z Dragon Age: Początek, jak na przykład charakterystyczny ekran rozwoju bohaterów w postaci księgi, czy poziomy pasek umiejętności możliwych do wykorzystania w walce. Ta ostatnia przebiega jednak inaczej niż w Początku. Starcia toczą się w systemie turowym na planszy podzielonej na heksy, do złudzenia przypominającym to, co znamy z serii Heroes of Might & Magic. Ponadto gra posiada przyjemną, kreskówkową grafikę.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Dragon Age: Journeys: 16+