Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka The Witcher: Versus (WWW)

Wiedźmin: Versus WWW

The Witcher: Versus

Przeglądarkowa gra z gatunku MMORPG nawiązująca stylistycznie do pierwszej części Wiedźmina autorstwa deweloperów ze studia CD Projekt RED.

RPG | fantasy | książki | polskie | klasyczne RPG

Gra przestała działać 31 maja 2012

WWW
Okładka The Witcher: Versus (WWW)

producent: one2tribe

wydawca: one2tribe

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

22sierpnia2008

premiera światowa

Gra Wiedźmin: Versus przestała działać

31maja2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aktualizacja: 31 maja 2012 roku na skutek zakończenia współpracy pomiędzy firmą CD Project Red i studiem one2tribe, strona gry Wiedźmin: Versus została zamknięta.

Wiedźmin: Versus to klasyczna niemalże produkcja cRPG, tyle że zamknięta w ramach przeglądarkowych możliwości. Zabawę rozpoczynamy tworząc postać, a później rozwijamy i dozbrajamy ją, by następnie wysłać na pojedynki z innymi graczami. Gra została opracowana we współpracy autorów pecetowej gry RPG Wiedźmin – firmy CD Projekt Red oraz studia one2tribe.

Przy wyborze bohatera mamy trzy opcje. Naszym podopiecznym może zostać Wiedźmin, który w walce posługuje się mieczem i magią, ale mamy też do wyboru czarodziejkę, której główny arsenał stanowią zaklęcia. Dla bardziej wybrednych graczy deweloperzy przewidzieli wcielenie się w Przerazę, bestię przypominającą modliszkę, dobrze znaną z uniwersum Wiedźmina. Ta ostatnia postać posługuje się przede wszystkim surową siłą, ale również specjalnymi umiejętnościami jak ogłuszające okrzyki, przypominające magię. Dodatkowo może zostać pokonana wyłącznie przy pomocy srebra oraz dźwięków o bardzo wysokich tonach.

Zabawa sprowadza się do toczenia kolejnych pojedynków z innymi żywymi przeciwnikami. Odbywa się to jednak w dość nietypowy – jak na grę przeglądarkową – asynchroniczny sposób. Zadaniem gracza jest opracowanie unikalnej taktyki walki, bazującej na sekwencji ataków, bloków i czarów, a następnie wysłanie jej (niczym klasycznej wiadomości e-mail) do naszego potencjalnego przeciwnika. W tym samym czasie opracowuje on własną strategię pojedynku, a jego wynik jest wypadkową taktyk, zastosowanych przez obu graczy.

Najważniejszym aspektem rozgrywki, poza pojedynkami, jest rozwijanie naszej postaci. Czynimy to wykonując zadania czy podróżując po niebezpiecznych krainach. Same pojedynki również są doskonałym źródłem doświadczenia. W trakcie walki i przygód zarabiamy pieniądze, które następnie inwestujemy w broń, ekwipunek i przedmioty specjalne poprawiające nasze bojowe umiejętności. Niewątpliwie na uwagę zasługuje grafika, zdecydowanie wyróżniająca Wiedźmina Versus spośród gier o podobnej tematyce. Każda walka składa się z sekwencji ciosów, które są zaprezentowane w efektownej animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 244 głosów czytelników.

Gry podobne do Wiedźmin: Versus

Wymagania wiekowe The Witcher: Versus

12+

World of Tanks Generals, Gladiators Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry maja
World of Tanks Generals, Gladiators Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry maja

wiadomość3 czerwca 2015

Lato zbliża się wielkimi krokami, a my wyławiamy dla Was kolejne interesujące tytuły, które pozwolą zabić czas w deszczowe dni.

Andrzej Sapkowski nie zna się na grach i nie uznaje adaptacji Wiedźmina
Andrzej Sapkowski nie zna się na grach i nie uznaje adaptacji Wiedźmina

wiadomość8 listopada 2012

Polski oddział serwisu Eurogamer opublikował obszerny wywiad z autorem powieści o Geralcie z Rivii - Andrzejem Sapkowskim. Pisarz mówi m.in. o swojej nieznajomości gier wideo, szkodach, jakie ponosi w związku z popularnością produkcji tworzonych przez CD Projekt RED i przypomina, że książka była pierwsza.

Wiedźmin 3 w produkcji? [news uaktualniony]
Wiedźmin 3 w produkcji? [news uaktualniony]

wiadomość27 stycznia 2012

Jeden z zagranicznych serwisów twierdzi, że firma CD Projekt RED zapowiedziała rozpoczęcie prac nad Wiedźminem 3, który miałby trafić nie tylko na pecety, ale i Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Nie wiemy jeszcze czy te doniesienia są prawdziwe.

Przegląd@rkowe Granie - arabskie noce, Wiedźmin i trująca farma
Przeglą[email protected] Granie - arabskie noce, Wiedźmin i trująca farma

wiadomość13 września 2010

Dzisiaj mam dla Was trzy większe gry i kilka prostych zręcznościówek. Po pierwsze Wiedźmin Versus, który działa już na rynku od jakiegoś czasu, dalej Poisonville - dosyć ciekawa gra zainspirowana przez czasopismo Playboy, obecnie w fazie bety. A na koniec Nadrim, nieźle zapowiadająca się produkcja MMO. Ta ostatnia zbliża się dopiero do zamkniętych testów, więc na pełną wersję przyjdzie nam jeszcze odrobinkę poczekać.