Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka The Witcher: Versus (WWW)
OkładkaThe Witcher: Versus (WWW)

Wiedźmin: Versus WWW

The Witcher: Versus

Przeglądarkowa gra z gatunku MMORPG nawiązująca stylistycznie do pierwszej części Wiedźmina autorstwa deweloperów ze studia CD Projekt RED.

RPG | fantasy | książki | polskie | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wiedźmin: Versus Premiera WWW

premiera światowa

22sierpnia2008

Gra przestała działać

31maja2012

producent: one2tribe wydawca: one2tribe Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wiedźmin: Versus

Drakensang Online

The Pride of Taern

Broken Ranks

Aktualizacja: 31 maja 2012 roku na skutek zakończenia współpracy pomiędzy firmą CD Project Red i studiem one2tribe, strona gry Wiedźmin: Versus została zamknięta.

Wiedźmin: Versus to klasyczna niemalże produkcja cRPG, tyle że zamknięta w ramach przeglądarkowych możliwości. Zabawę rozpoczynamy tworząc postać, a później rozwijamy i dozbrajamy ją, by następnie wysłać na pojedynki z innymi graczami. Gra została opracowana we współpracy autorów pecetowej gry RPG Wiedźmin – firmy CD Projekt Red oraz studia one2tribe.

Przy wyborze bohatera mamy trzy opcje. Naszym podopiecznym może zostać Wiedźmin, który w walce posługuje się mieczem i magią, ale mamy też do wyboru czarodziejkę, której główny arsenał stanowią zaklęcia. Dla bardziej wybrednych graczy deweloperzy przewidzieli wcielenie się w Przerazę, bestię przypominającą modliszkę, dobrze znaną z uniwersum Wiedźmina. Ta ostatnia postać posługuje się przede wszystkim surową siłą, ale również specjalnymi umiejętnościami jak ogłuszające okrzyki, przypominające magię. Dodatkowo może zostać pokonana wyłącznie przy pomocy srebra oraz dźwięków o bardzo wysokich tonach.

Zabawa sprowadza się do toczenia kolejnych pojedynków z innymi żywymi przeciwnikami. Odbywa się to jednak w dość nietypowy – jak na grę przeglądarkową – asynchroniczny sposób. Zadaniem gracza jest opracowanie unikalnej taktyki walki, bazującej na sekwencji ataków, bloków i czarów, a następnie wysłanie jej (niczym klasycznej wiadomości e-mail) do naszego potencjalnego przeciwnika. W tym samym czasie opracowuje on własną strategię pojedynku, a jego wynik jest wypadkową taktyk, zastosowanych przez obu graczy.

Najważniejszym aspektem rozgrywki, poza pojedynkami, jest rozwijanie naszej postaci. Czynimy to wykonując zadania czy podróżując po niebezpiecznych krainach. Same pojedynki również są doskonałym źródłem doświadczenia. W trakcie walki i przygód zarabiamy pieniądze, które następnie inwestujemy w broń, ekwipunek i przedmioty specjalne poprawiające nasze bojowe umiejętności. Niewątpliwie na uwagę zasługuje grafika, zdecydowanie wyróżniająca Wiedźmina Versus spośród gier o podobnej tematyce. Każda walka składa się z sekwencji ciosów, które są zaprezentowane w efektownej animacji.

Ostatnia modyfikacja 6 września 2010

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 247 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wiedźmin: Versus: 12+