Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2012, 15:34

autor: Hed

Wiedźmin 3 w produkcji? [news uaktualniony]

Jeden z zagranicznych serwisów twierdzi, że firma CD Projekt RED zapowiedziała rozpoczęcie prac nad Wiedźminem 3, który miałby trafić nie tylko na pecety, ale i Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Nie wiemy jeszcze czy te doniesienia są prawdziwe.

Serwis 4news twierdzi, że CD Projekt RED zapowiedział rozpoczęcie produkcji gry Wiedźmin 3, skierowanej podobno na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3. Strona powołuje się na informacje zdobyte najwyraźniej podczas wczorajszej konferencji polskiego producenta. Nie wiemy czy te doniesienia są rzetelne, gdyż oficjalnie taka wiadomość nie została podana.

Podobno informację o rozpoczęciu prac nad trzecią odsłoną serii podał John Mamais, producent zatrudniony w studiu i znany z prac nad Wiedźminem 2. Deweloper miał zasugerować, że „trójka” sprawi radość także posiadaczom konsoli Sony. Cytowany serwis spekuluje, że Wiedźmin 3 mógłby zostać wydany w 2013 roku (co wydaje się mało prawdopodobne).

Wiedźmin 3 w produkcji? [news uaktualniony] - ilustracja #1

Trudno powiedzieć, czy 4news rzeczywiście zdobył nowe informacje w temacie trzeciej odsłony Wiedźmina. Nie ma wątpliwości, że gra powstanie, bo firma CD Projekt nie kryła się z chęcią stworzenia kontynuacji. Do tej pory jednak deweloper wstrzymywał się z zapowiedziami i w ostatnim czasie skupiał się na promowaniu nadchodzącej edycji xboksowej „dwójki”.

Aktualizacja: Oficjalny komentarz w tej sprawie ze strony firmy CD Projekt:

Informacja ta jest nadinterpretacją autora. John odwoływał się do strategii CD Projekt RED, którą ogłosiliśmy w czasie listopadowej konferencji:

„Spółka będzie posiadać dwie globalne linie topowych gier wydawanych jednocześnie, na nie mniej niż dwie platformy sprzętowe każda. Właśnie rozpoczynamy pracę nad naszą drugą serią. W strategii zaprezentowaliśmy harmonogram wydawniczy tytułów na najbliższe cztery lata, który zawiera dwie topowe, światowe premiery.” – Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED.