Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2012, 13:08

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gotham City Impostors, TERA, Twisted Metal) 27/1/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wersjach demonstracyjnych gier Mass Effect 3 i Twisted Metal, otwartych beta testach Gotham City Impostors, zwolnieniach w firmie THQ oraz szykowanym pokazie nowej technologii studia Quantic Dream.

Smash Cars

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Smash Cars. Dzieło zespołu Creat Studios możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,99 euro (ok. 17 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mass Effect 3

Studio BioWare ujawniło, że zaplanowana na 14 lutego wersja demonstracyjna gry Mass Effect 3 będzie mogła być odblokowana tydzień wcześniej. Więcej informacji na ten temat poznamy wkrótce. Na razie możecie przyczynić się do wcześniejszego ujawnienia nowego materiału filmowego. Wystarczy, że użytkownicy Facebooka podzielą się 10 tysięcy razy screenem widocznym na tej stronie.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gotham City Impostors, TERA, Twisted Metal) 27/1/12 - ilustracja #1

Gotham City Impostors

Na łamach PlayStation Network oraz Xbox Live rozpoczęły się otwarte beta testy gry Gotham City Impostors. Jest to wieloosobowa strzelanka rozgrywająca się w tytułowym mieście znanym z komiksów o Batmanie. Pełna wersja produkcji studia Monolith zadebiutuje na rynku w lutym.

TERA

Firma NCsoft złożyła pozew sądowy przeciwko Bluehole Studios, który ma wstrzymać premierę gry TERA na terenie Stanów Zjednoczonych. W uzasadnieniu podano, że amerykańska wersja nadchodzącej produkcji MMO korzysta z tajemnic handlowych NCsoft, wliczając w to dokumenty, kod źródłowy, czy materiały graficzne stworzone na potrzeby projektu Lineage III.

THQ

Firma THQ zwolniła część pracowników po tym, jak zrezygnowała z wydawania gier dla dzieci. Nieznana jest konkretna liczba osób pozostawionych bez pracy, ale podobno zmiany kadrowe nie wpłynęły w żaden sposób na stan liczbowy wewnętrznych zespołów wydawcy, w tym m.in. Relic Entertainment, Volition oraz Vigil Games. Więcej informacji na ten temat poznamy 2 lutego w czasie konferencji prasowej amerykańskiego koncernu.

Twisted Metal

1 lutego w europejskiej wersji usługi PlayStation Network pojawi się wersja demonstracyjna gry Twisted Metal. Pozwoli ona sprawdzić tryb multiplayer, zapowiadający się na największą atrakcję nadchodzącej produkcji studia Eat Sleep Play, która zadebiutuje 17 lutego na Starym Kontynencie.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gotham City Impostors, TERA, Twisted Metal) 27/1/12 - ilustracja #2

Quantic Dream

David Cage ze studia Quantic Dream w trakcie Game Developers Conference zaprezentuje nową technologię, która zostanie wykorzystana w kolejnej produkcji twórców gry Heavy Rain. Coroczny zjazd deweloperów odbędzie się w dniach 5-9 marca i wtedy powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Wargame: European Escalation

A Walk in the Dark

Fez

Soulcalibur V

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Battlefield Heroes – Vehicle Mayhem

Deponia – trailer #2

Final Fantasy XIII-2 – trailer #4

MLB 12: The Show – trailer #1

Puddle – trailer #1

Quarrel – trailer #1

Risk: Factions – trailer #4

Splosion Man – trailer #1

Star Wars: The Old Republic – co nowego w grze?

Star Wars Kinect – trailer #1

The Secret World – Blue Mountain

Armored Core 5 – gameplay #1

Crusader Kings II – trailer #1

Dead Island: Ryder White – trailer #1