Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Twisted Metal (PS3)
OkładkaTwisted Metal (PS3)

Twisted Metal PS3

Twisted Metal to pierwsza odsłona popularnej serii samochodowych gier akcji autorstwa Davida Jaffe'a i Scotta Campbella adresowana na konsolę PlayStation 3. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa deweloperów z firmy Sony Computer Entertainment.

Akcji | samochodowe | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twisted Metal Premiera PS3

14lutego2012

pudełko PL

7marca2012

Gry podobne do Twisted Metal

Need for Speed Carbon

DiRT Showdown

Blood Drive

David Jaffe nie zasypia gruszek w popiele i po średnio udanym flircie z PlayStation Network wraca do sprawdzonej formuły samochodowej i motocyklowej rzeźni, której jest twórcą jeszcze w czasach, gdy pod telewizorami graczy królowała PlayStation 2. Twisted Metal pozwoli wcielić się w członka jednej z czterech frakcji, których ulubionym zajęciem jest zabijanie i destrukcja.

Prowadząc jeden z mechanicznych pojazdów (nowością w serii jest na przykład śmigłowiec Talon) dostępnych w grze walczymy z rywalami w kilku trybach rozgrywki, w których maksymalnie udział może wziąć 16 graczy. Każda z maszyn, których w grze znajduje się ponad tuzin, oferuje nieco inną broń specjalną, wymagającą od gracza specyficznego podejścia do rozgrywki.

Fani wspólnego grania mogą również wziąć udział w liczbie dwóch lub czterech osób w zmaganiach na podzielonym ekranie. Twisted Metal oferuje pełne wsparcie dla trofeów.

Ostatnia modyfikacja 23 grudnia 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 16  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Twisted Metal cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Twisted Metal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.