Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Twisted Metal (PS3)

Twisted Metal PS3

Twisted Metal to pierwsza odsłona popularnej serii samochodowych gier akcji autorstwa Davida Jaffe'a i Scotta Campbella adresowana na konsolę PlayStation 3. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa deweloperów z firmy Sony Computer Entertainment.

Akcji | samochodowe | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Twisted Metal (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

14lutego2012

7marca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

David Jaffe nie zasypia gruszek w popiele i po średnio udanym flircie z PlayStation Network wraca do sprawdzonej formuły samochodowej i motocyklowej rzeźni, której jest twórcą jeszcze w czasach, gdy pod telewizorami graczy królowała PlayStation 2. Twisted Metal pozwoli wcielić się w członka jednej z czterech frakcji, których ulubionym zajęciem jest zabijanie i destrukcja.

Prowadząc jeden z mechanicznych pojazdów (nowością w serii jest na przykład śmigłowiec Talon) dostępnych w grze walczymy z rywalami w kilku trybach rozgrywki, w których maksymalnie udział może wziąć 16 graczy. Każda z maszyn, których w grze znajduje się ponad tuzin, oferuje nieco inną broń specjalną, wymagającą od gracza specyficznego podejścia do rozgrywki.

Fani wspólnego grania mogą również wziąć udział w liczbie dwóch lub czterech osób w zmaganiach na podzielonym ekranie. Twisted Metal oferuje pełne wsparcie dla trofeów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 16  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Twisted Metal

Klasyfikacja PEGI Twisted Metal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Twisted Metal - zapowiedź
Twisted Metal - zapowiedź

Przed premierą 29 czerwca 2010, 12:24

To nie koniec komplikacji, ale i jednocześnie możliwości w trybie Nuke. W niektórych przypadkach gracze otrzymają ruchome lub stacjonarne wyrzutnie rakiet, więc będzie można w większym stopniu skoordynować atak (określi to gospodarz danej gry). To samo dotyczy zresztą posągów reprezentujących liderów frakcji, które na jednych mapach będą stacjonarne, a na innych ruchome. Same lokacje są ogromne i rozbudowane, a dzięki płynności rozgrywki przemieszczenie się po nich wygląda naprawdę dobrze. W ciągu zaledwie kilku sekund samochód będzie mógł dosłownie wspiąć się na szczyt wielopiętrowego budynku, przeskoczyć nad przepaścią i chwilę później mknąć po drodze szybkiego ruchu. Wszystko to w towarzystwie wybuchów, pękających ścian i ton walącego się gruzu – duch Twisted Metal został oddany perfekcyjnie.