Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lutego 2021, 13:49

autor: Karol Laska

Sony i PlayStation szykują serialową ekranizację Twisted Metal. Pomoże im twórca Cobra Kai

Znana seria gier samochodowych, Twisted Metal, wyląduje na małym ekranie dzięki inicjatywie Sony Pictures oraz PlayStation Productions. Scenariusz do serialu napisze współtwórca Cobra Kai.

W SKRÓCIE:
  1. Sony Pictures TV i PlayStation Productions biorą się za serialową ekranizację gry Twisted Metal – samochodowej gry akcji opartej na masowej destrukcji;
  2. będzie to kino akcji z elementami komedii, a scenariusz do dzieła napisze Michael Jonathan Smith, czyli współtwórca netflixowego Cobra Kai.

Hollywood coraz częściej stawia na ekranizacje gier wideo. W ostatnich latach wielką popularnością cieszyły się takie kinowe hity jak Tomb Raider czy Pokemon: Detektyw Pikachu, niedawno otrzymaliśmy pierwszy zwiastun filmowego Mortal Kombat, a i nieustannie raczeni jesteśmy nowinkami na temat castingu do Borderlands. Nie gorzej pod tym względem prezentuje się zresztą oferta serialowa. Netflix zapowiedział niedawno serial o Larze Croft, na HBO zmierza The Last of Us, a wczoraj Variety poinformowało o całkowicie nowym projekcie od Sony Pictures TV i PlayStation Productions pod tytułem Twisted Metal.

Twisted Metal to seria szalonych gier wyścigowych opartych na rywalizacji z innymi graczami. Duża prędkość, sporo różnych broni i jeszcze więcej wybuchów – nie da się ukryć, że marka ta idealnie nadaje się do tego, aby zostać wykorzystana do stworzenia wartościowego „akcyjniaka”.

Co prawda już wcześniej wiedzieliśmy o zainteresowaniu Sony takową ekranizacją, ale dopiero wczoraj otrzymaliśmy oficjalnie potwierdzenie prac nad nią. Oprócz wielu scen akcji mamy spodziewać się także sporo ostrego humoru, co nie dziwi, jeśli spojrzymy na nazwiska odpowiedzialne za serial. Na koncept produkcji wpadli Rhett Reese oraz Paul Wernick – producenci obydwu odsłon Deadpoola oraz Zombieland.

Za napisanie scenariusza oraz wyprodukowanie Twisted Metal odpowie Michael Jonathan Smith, który jak na razie zasłynął z pracy na planie hitowego serialu Netfliksa pod tytułem Cobra Kai. Nie wiemy, kiedy dokładnie spodziewać się premiery wspomnianej ekranizacji.

  1. Strona internetowa Sony Pictures
  2. Strona internetowa PlayStation