Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PS4
Okładka Twisted Metal: Black (PS2)
OkładkaTwisted Metal: Black (PS2)

Twisted Metal: Black

Kolejna odsłona kultowej serii, zapoczątkowanej na konsoli PSX w 1995 roku. Bierzemy udział w widowiskowych pojedynkach samochodowych na jednej z kilkunastu dostępnych aren. Gra zawiera również multiplayer dla maksymalnie 4 osób.

Akcji | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twisted Metal: Black Premiera

18cze2001

PS2

5gru2015

PS4

Twisted Metal: Black to kolejna odsłona niezwykle cenionej serii, zapoczątkowanej na konsoli PSX w 1995 roku. Przedstawiany produkt jest pierwszą próbą przeniesienia kultowej sagi na sprzęt szóstej generacji. Za proces produkcji Black odpowiedzialne jest studio Incognito, które w przeszłości przygotowało już jedną grę z omawianej serii – był to Twisted Metal Small Brawl. Warto również dodać, iż opisywana zręcznościówka w 2002 roku doczekała się reedycji, oferującej przede wszystkim rozbudowany tryb do walk w sieci. W standardowej wersji Black multiplayer obejmuje jedynie pojedynki rozgrywane na podzielonym ekranie.

Zasady zabawy są stosunkowo proste. Zasiadamy za sterami jednej z kilkunastu zróżnicowanych maszyn i bierzemy udział w widowiskowych pojedynkach z innymi mistrzami kierownicy. Starcia te są wyjątkowo brutalne. Opisywana produkcja została zresztą wykreowana na produkt o bardziej mrocznej tematyce od swoich poprzedników.

Gracz może wybierać pomiędzy piętnastoma pojazdami i dosiadającymi ich zawodnikami. Wybór ten ma kluczowy wpływ na przebieg właściwej rozgrywki. Każdy z wehikułów ma bowiem swoje mocne i słabe strony. Tyczy się to nie tylko wyglądu pojazdu (monster truck, motocykl, lodziarka, sportowy bolid itp.), ale i jego wyposażenia. Niektóre maszyny nakierowane zostały na bezpośrednie starcia, inne najlepiej radzą sobie w organizowaniu ataków z zaskoczenia. Wybór powinien więc być dopasowany do osobistych preferencji grającego. Poziomy, na których rozgrywamy pojedynki są stosunkowo duże i wyjątkowo zróżnicowane. Na uwagę zasługują również poukrywane w wielu miejscach bonusy i power-upy. Zbieranie tych przedmiotów odgrywa zazwyczaj istotną rolę.

Gracz może wybierać pomiędzy trzema standardowymi trybami zabawy. Story to rozbudowana kampania, w której zaliczamy określoną ilość etapów. Challenge oferuje pojedyncze starcia z wybranymi przez siebie przeciwnikami. W trybie Endurance gracz musi z kolei możliwie jak najdłużej wytrzymać ataki kolejnych przeciwników. Twisted Metal: Black zawiera również multiplayer dla 4 osób. Gracze mogą działać w kooperacji, wzajemnie się zwalczać, czy zaliczać dodatkowe cele. Oprawa wizualna gry prezentuje wysoki poziom. Na uwagę zasługują efektowne eksplozje towarzyszące toczonym na planszach bitwom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Twisted Metal: Black

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Twisted Metal: Black Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
PS2
PS4