Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS2
Okładka Twisted Metal: Black (PS4)

Twisted Metal: Black

Kolejna odsłona kultowej serii, zapoczątkowanej na konsoli PSX w 1995 roku. Bierzemy udział w widowiskowych pojedynkach samochodowych na jednej z kilkunastu dostępnych aren. Gra zawiera również multiplayer dla maksymalnie 4 osób.

Akcji | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Twisted Metal: Black (PS4)

data premiery gry:

18cze2001

PS2

5gru2015

PS4

Twisted Metal: Black to kolejna odsłona niezwykle cenionej serii, zapoczątkowanej na konsoli PSX w 1995 roku. Przedstawiany produkt jest pierwszą próbą przeniesienia kultowej sagi na sprzęt szóstej generacji. Za proces produkcji Black odpowiedzialne jest studio Incognito, które w przeszłości przygotowało już jedną grę z omawianej serii – był to Twisted Metal Small Brawl. Warto również dodać, iż opisywana zręcznościówka w 2002 roku doczekała się reedycji, oferującej przede wszystkim rozbudowany tryb do walk w sieci. W standardowej wersji Black multiplayer obejmuje jedynie pojedynki rozgrywane na podzielonym ekranie.

Zasady zabawy są stosunkowo proste. Zasiadamy za sterami jednej z kilkunastu zróżnicowanych maszyn i bierzemy udział w widowiskowych pojedynkach z innymi mistrzami kierownicy. Starcia te są wyjątkowo brutalne. Opisywana produkcja została zresztą wykreowana na produkt o bardziej mrocznej tematyce od swoich poprzedników.

Gracz może wybierać pomiędzy piętnastoma pojazdami i dosiadającymi ich zawodnikami. Wybór ten ma kluczowy wpływ na przebieg właściwej rozgrywki. Każdy z wehikułów ma bowiem swoje mocne i słabe strony. Tyczy się to nie tylko wyglądu pojazdu (monster truck, motocykl, lodziarka, sportowy bolid itp.), ale i jego wyposażenia. Niektóre maszyny nakierowane zostały na bezpośrednie starcia, inne najlepiej radzą sobie w organizowaniu ataków z zaskoczenia. Wybór powinien więc być dopasowany do osobistych preferencji grającego. Poziomy, na których rozgrywamy pojedynki są stosunkowo duże i wyjątkowo zróżnicowane. Na uwagę zasługują również poukrywane w wielu miejscach bonusy i power-upy. Zbieranie tych przedmiotów odgrywa zazwyczaj istotną rolę.

Gracz może wybierać pomiędzy trzema standardowymi trybami zabawy. Story to rozbudowana kampania, w której zaliczamy określoną ilość etapów. Challenge oferuje pojedyncze starcia z wybranymi przez siebie przeciwnikami. W trybie Endurance gracz musi z kolei możliwie jak najdłużej wytrzymać ataki kolejnych przeciwników. Twisted Metal: Black zawiera również multiplayer dla 4 osób. Gracze mogą działać w kooperacji, wzajemnie się zwalczać, czy zaliczać dodatkowe cele. Oprawa wizualna gry prezentuje wysoki poziom. Na uwagę zasługują efektowne eksplozje towarzyszące toczonym na planszach bitwom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena gry 8,4 / 10 na podstawie 62 ocen czytelników.

Gry podobne do Twisted Metal: Black

Klasyfikacja PEGI Twisted Metal: Black

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Twisted Metal: Black

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci, Multitap

Osiem gier z PlayStation 2 zadebiutuje dziś na PlayStation 4
Osiem gier z PlayStation 2 zadebiutuje dziś na PlayStation 4

wiadomość5 grudnia 2015

Firma Sony ujawniła, że dziś wieczorem w PlayStation Store ukaże się osiem produkcji z konsoli PlayStation 2 przeznaczonych na PlayStation 4. Wśród nich znajdzie się m.in. Dark Cloud, Grand Theft Auto 3 i Twisted Metal: Black.

Ape Escape 2, Dark Cloud 2 i Twisted Metal: Black ukażą się na PS4
Ape Escape 2, Dark Cloud 2 i Twisted Metal: Black ukażą się na PS4

wiadomość15 września 2015

W bazie Pan European Game Information Board (PEGI) pojawiły się gry Ape Escape 2, Dark Cloud 2 i Twisted Metal: Black w wersji na konsole PS4. Pierwotnie wszystkie produkcje ukazały się na PS2, więc wygląda na to, że Sony zamierza kontynuować politykę zapoczątkowaną na PS3 i wypuszczać starsze tytuły w cyfrowej dystrybucji na najnowszym urządzeniu.

Nowy Twisted Metal z kodem pozwalającym ściągnąć grę Twisted Metal: Black

wiadomość29 grudnia 2011

Premierowe egzemplarze nadchodzącej części cyklu Twisted Metal będą zawierać kod pozwalający ściągnąć grę Twisted Metal: Black znaną posiadaczom PlayStation 2. Taką informację zdradził David Jaffe ze studia Eat Sleep Play.

Nowy Twisted Metal w 2011 roku
Nowy Twisted Metal w 2011 roku

wiadomość16 czerwca 2010

Od kilku tygodni David Jaffe przekonywał stanowczo, że nie pracuje nad nowym Twisted Metal. Wczoraj twórca mógł w końcu przestać ukrywać projekt i zaprezentować go w towarzystwie Scotta Campbella oraz kolegów ze studia Eat Sleep Play na konferencji Sony. Odświeżona odsłona serii trafi na PlayStation 3 w przyszłym roku i przypomni charakterystyczną rozgrywkę.

Jaffe potwierdza - Twisted Metal zmierza na PlayStation 3
Jaffe potwierdza - Twisted Metal zmierza na PlayStation 3

wiadomość8 lutego 2008

Pamiętacie jeszcze informację o supertajnym kodzie umieszczonym w bonusowych filmikach traktujących o historii serii Twisted Metal dołączonych do amerykańskiego wydania gry Twisted Metal Head On: Extra Twisted Edition?

PS2
PS4