Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2012, 21:05

autor: Michał Kułakowski

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry

Na zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej CD Projektu, dowiedzieliśmy się kiedy do sklepów trafi xboksowa wersja gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów, jakie nowości wprowadzi do modelu rozgrywki, a także jak będą wyglądać oraz ile kosztować jej pudełkowe edycje.

Na zorganizowanej dzisiaj w Warszawie konferencji prasowej CD Projektu, poświęconej konsolowej wersji Wiedźmina 2: Zabójcy królów, dowiedzieliśmy się nie tylko kiedy gra trafi do sklepów, ale także poznaliśmy szczegóły dotyczące nowych elementów gameplayu oraz zawartość edycji kolekcjonerskiej tytułu.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #1

Najważniejszą informacją podaną na konferencji jest oczywiście data premiery xboksowej wersji gry, którą wyznaczono na 17 kwietnia tego roku. Jak zapewniają twórcy, zajmując się produkcją pierwszego konsolowego projektu nie chcieli podchodzić do niego jak do zwykłego portu i w pracę nad jego ukończeniem włożyli ogromną dozę wysiłku, która jak mają nadzieję okaże się milowym krokiem naprzód dla całego CD Projekt Red. Konsolowy Wiedźmin będzie więc definitywną odsłoną drugiej części przygód Geralta, o czym świadczyć ma szereg ulepszeń względem pecetowego oryginału.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #2

Konsolowa wersja gry zostanie wzbogacona o niewidziane wcześniej lokacje, takie jak rozbudowane podziemia Loc Muinne oraz las leżący w górach okalających to elfickie miasto. W czasie rozgrywki spotkamy też zupełnie nowe postacie, które uatrakcyjnią scenariusz gry i będą częścią dwóch zupełnie nowych przygód, mających zapewnić około czterech godziny zabawy.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #3

Twórcy wprowadzili daleko idące zmiany w interfejsie, dopasowując go do wymagań konsolowych graczy. Zobaczymy więc na przykład całkowicie przemodelowany ekran postaci i ekwipunku. Sporym ułatwieniem będzie inteligentna kamera automatycznie podążająca za Geraltem i unikająca wszelkich przeszkód, wpływających na jej płynne działanie. Oczywiście będzie istniała też możliwość jej ręcznego sterowania, za pomocą prawej gałki analogowej pada. Jeżeli chodzi o walkę, wprowadzono system auto-celowania, który pozwoli nam na szybkie i skuteczne przełączanie się pomiędzy wieloma widocznymi na ekranie przeciwnikami i ułatwi zmagania z dużymi grupami oponentów. Xboksowy Wiedźmin zostanie też wzbogacony o zupełnie nowe 3,5-minutowe intro wyprodukowane w studiu Tomasza Bagińskiego oraz 33 minuty nowych przerywników filmowych oraz animacji.

Wszystkie ulepszania, o których wspomnieliśmy powyżej, zostaną również, zgodnie z tradycją kultywowaną przez CD Projekt, udostępnione komputerowym graczom i to zupełnie za darmo przy pomocy rozbudowanego patcha, który będzie można ściągać od 17 kwietnia.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #4

W Polsce gra będzie sprzedawana w dwóch wersjach: w standardowej Edycji Rozszerzonej oraz w Mrocznej Edycji, wzbogaconej o liczne dodatki i bonusy. Pierwsza kosztować ma 129,99zł, drugą kupimy za 219,99zł. Niska cena konsolowego Wiedźmina jest specjalnym ukłonem w stronę rodzimych graczy, ponieważ za granicami naszego kraju, standardowo gra będzie sprzedawana w cenie 59 euro (ok.239zł.). Jak zauważył przedstawiciel producenta, Edycja Rozszerzona Wiedźmina 2, jest też zapewne najbardziej rozbudowaną standardową wersją xboksowej gry jaką kiedykolwiek zaoferowano graczom.

Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #5

W Edycji Rozszerzonej znajdziemy:

 • Grę (2 płyty DVD)
 • Instrukcję
 • Poradnik
 • Mapę świata
 • Płytę z oficjalną ścieżką dźwiękową
Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #6

W Mrocznej Edycji znajdziemy:

 • Grę (2 płyty DVD)
 • Instrukcję
 • Poradnik
 • Mapę świata
 • Artbook (przeszło 200 stron ze szkicami koncepcyjnymi, okładkami, grafikami i materiałami używanymi przy produkcji tytułu)
 • 3 naklejki
 • Metalowy wiedźmiński medalion
 • Płytę z oficjalną ścieżką dźwiękową
 • Płytę z dokumentem making-of (trailery, filmowe wywiady i wypowiedzi twórców)
 • Kolekcjonerskie kartonowe pudełko z grą
Wiedźmińska konferencja CD Projektu - szczegóły i data premiery xboksowej wersji gry - ilustracja #7

Ale to nie wszystko. Dzięki współpracy CD Projektu i lokalnego oddziału Microsoftu, do sklepów zawitają też specjalne wiedźmińskie zestawy. W pierwszym znajdziemy grę oraz konsolę Xbox 360 z dyskiem 250GB, w sugerowanej cenie 1099zł, w drugim xboksowy pad oraz grę, w cenie 229zł.