Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Mis Uszatek: Przygoda z liczeniem (PC)
OkładkaMis Uszatek: Przygoda z liczeniem (PC)

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem PC

Mis Uszatek: Przygoda z liczeniem

Gra dla najmłodszych, w której pomagamy sympatycznemu Misiowi Uszatkowi w odnalezieniu skarbu. W trakcie zabawy doskonalimy między innymi swoje umiejętności matematyczne.

Logiczne | seriale animowane | edukacyjne | bajki | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem Premiera PC

29kwietnia2011

pudełko PL

29kwietnia2011

producent: Forever Entertainment S.A. wydawca: Forever Entertainment S.A. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem to gra edukacyjna opracowana z myślą o dzieciach w wieku od czterech do ośmiu lat. Najmłodsi użytkownicy komputerów osobistych stają przed okazją do uczestniczenia w przygodach popularnego misia z klapniętym uszkiem, znanego zarówno z dobraconek, jak i licznych książek dla dzieci. Za opracowanie gry odpowiada rodzime studio deweloperskie Forever Entertainment.

W opisywanej produkcji Miś Uszatek wraz ze swoim przyjacielem psem Kruczkiem wyrusza na poszukiwania pewnego skarbu, posługując się wskazówkami pozostawionymi przez Dziadka. Po drodze sympatyczni bohaterowie badają około trzydzieści niezwykle barwnych lokacji, a ponadto udzielają pomocy napotykanym postaciom, wśród których nie zabrakło pana Koziołka, cioci Chrum Chrum czy Prosiaka. Każdy dobry uczynek jest oczywiście przez grę nagradzany i zazwyczaj ma to postać podpowiedzi przybliżającej do rozwiązania głównej zagadki.

Właściwa rozgrywka, zgodnie z tym co może sugerować tytuł gry, nakierowana została w głównym mierze na rozwijanie u dzieci zdolności matematycznych. Odbywa się to poprzez rozwiązywanie licznych zadań, w których użytkownicy muszą wykonywać niezbyt skomplikowane obliczenia. Opisywana gra pomaga również w rozwijaniu spostrzegawczości i umiejętności czytania, trenowaniu pamięci oraz doskonaleniu koordynacji oko-ręka. Istotną cechą produktu jest możliwość dostosowania poziomu trudności do wieku dziecka. Gra przewiduje ponadto opcję uczestnictwa w zabawie rodzica, który dzięki wbudowanym opcjom jest w stanie nakierowywać dziecko na właściwy tok rozumowania.

Ostatnia modyfikacja 11 sierpnia 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Wymagania wiekowe Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem: Odpowiednia dla każdego wieku.

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • 600 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista/7