Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Manager 2012 (PC)

Football Manager 2012 PC

Dziewiętnasta odsłona najpopularniejszego menedżera piłkarskiego. Naszym zadaniem tradycyjnie jest zarządzanie klubem piłkarskim i wykonywanie różnych obowiązków z tym związanych.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski

PC Windows
Okładka Football Manager 2012 (PC)

producent: Sports Interactive

wydawca: SEGA

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2011

21października2011

pudełko PL

Ósma odsłona serii Football Manager. W tym roku SI Games przygotowało ponad 800 mniejszych i większych usprawnień, z czego największą nowością zdaje się być możliwość dodawania i usuwania grywalnych lig i krajów w dowolnym momencie rozgrywki. Również oprawa graficzna doczekała się zmian. Silnik 3D dostał nowe animacje piłkarzy oraz dwa dodatkowe ustawienia kamery. Interfejs automatycznie dostosowuje się do rozdzielczości naszego ekranu, dzięki czemu na dużych monitorach możliwe jest wyświetlenie większej ilości przydanych informacji.

Zmianie uległ sposób w jaki zawieramy kontrakty i przeprowadzamy transfery nowych zawodników. Rozszerzone zostały opcje dostępne przy zawieraniu umów amatorskich i młodzieżowych. Pojawiła się także możliwość przyznawania bonusów za lojalność oraz inne przydatne klauzule, które pozwalają oferować graczom bardziej dopasowane umowy.

Nasi scouci opracowują dla nas dużo bardziej szczegółowe raporty przedmeczowe, co pozwala jeszcze lepiej przygotować się na każde kolejne spotkanie. Podczas rozmów z naszymi podopiecznymi, czy to w przerwie meczu, czy to w zaciszu naszego biura, możemy wykorzystać nowy system "tonu". W zależności od wybranego ustawienia, danego delikwenta traktujemy spokojnie lub rugamy w ostrych słowach, przy okazji kopiąc w ścianę i rzucając butelkami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.605 / 10 na podstawie 673 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.7 / 10 na podstawie 405 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,99 PLN

Gry podobne do Football Manager 2012

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Football Manager 2012

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Szlifowania diamentu ciąg dalszy - recenzja gry Football Manager 2012

Recenzja 25 października 2011, 13:50

Football Manager 2012 przynosi też małe zmiany w konstruowaniu umów z zawodnikami. Dodano nowe bonusy, między innymi za lojalność wobec drużyny, a także możliwość stawiania warunków (podczas omawiania kontraktu) niepodlegających negocjacjom ze strony agenta. W kontekście tych ostatnich – mam wrażenie, że tym razem znacznie prościej przekonać ich do zaakceptowania naszych wymogów. W poprzedniej edycji, kiedy reprezentanci graczy debiutowali w serii, rozmowy z nimi były momentami naprawdę ciężkie. Teraz, zaczynając dialog na temat transferu zawodnika, mamy dwie możliwości: albo uda się niemal od razu ustalić satysfakcjonujące obie strony warunki, albo dany piłkarz w ogóle nie będzie zainteresowany przejściem do naszego zespołu. Szkoda, bo mozolne wypracowywanie wszystkich punktów kontraktu było jednym z ciekawszych elementów poprzedniej wersji.