Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 09 (PC)

FIFA Manager 09 PC

Siódma odsłona słynnego managera piłki nożnej, autorstwa Electronic Arts. Podobnie jak w poprzednich częściach naszym zadaniem jest zarządzanie klubem piłkarskim i wykonywanie różnych rozmaitych obowiązków z tym związanych.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Manager 09 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2008

31października2008

pudełko PL

FIFA Manager 09 jest już siódmą grą, należącą do serii managerów piłkarskich, wydawanych przez Electronic Arts (wcześniej znanej jako Total Manager).

Tak jak i w poprzednich odsłonach cyklu, naszym głównym zadaniem jest prowadzenie zespołu piłkarskiego oraz wykonywanie wszystkich czynności związanych z funkcją managera. Oprócz standardowych procedur, jakimi są: wybieranie składu drużyny na mecz, ustalanie taktyki, dostosowywanie treningu do założeń strategicznych i możliwości naszych zawodników, czy pozyskiwanie nowych piłkarzy; oddano nam także pod kontrolę całościowy wizerunek klubu i wygląd stadionu. Ważnym elementem gry pozostaje utrzymywanie dobrej atmosfery w drużynie, co wiąże się z odpowiednim korzystaniem z funduszy klubu przeznaczonych na płace dla piłkarzy, ale także ustalaniem urozmaiconych zajęć treningowych czy angażowaniem odpowiedniej kadry szkoleniowej.

FIFA Manager 09 oferuje nam ogromną bazę licencjonowanych lig, klubów i zawodników. Do dyspozycji mamy ok. 1500 zespołów oraz 25000 piłkarzy, z czego 7000 posiada rzeczywiste wizerunki w grze. Względem poprzedniej części został poprawiony interfejs, który nastawiony jest na dynamiczniejszą i bardziej intuicyjną obsługę, dzięki czemu nasze spostrzeżenia w trakcie spotkania możemy szybko przekładać na dyrektywy taktyczne. Dla początkujących managerów uruchomiono opcję Assistant Manager, pomagającą w analizie spotkania – dostarcza nam bowiem odpowiednich statystyk i zestawień odnośnie kondycji i formy, jaką prezentują nasi gracze.

Producent nie zmienił konwencji obrazowania meczu i znowu będziemy mogli analizować przebieg spotkania w trójwymiarowej grafice.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 947 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 09

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA Manager 09

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 4.5 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

FIFA Manager 09 - recenzja gry
FIFA Manager 09 - recenzja gry

Recenzja 6 listopada 2008, 08:38

Pewnym kontrargumentem wobec takiego zarzutu są (jak zawsze) duże możliwości własnoręcznego przekształcania malutkich klubików w piłkarskie potęgi. Cieniem na tych możliwościach rzuca się jednak fakt, że droga do sukcesu nadal wiedzie przez cierpliwość inwestycyjną i systematyczne dążenie do zwiększenia ogólnej wartości liczbowej zespołu.