Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 09 (PC)
OkładkaFIFA Manager 09 (PC)

FIFA Manager 09 PC

Siódma odsłona słynnego managera piłki nożnej, autorstwa Electronic Arts. Podobnie jak w poprzednich częściach naszym zadaniem jest zarządzanie klubem piłkarskim i wykonywanie różnych rozmaitych obowiązków z tym związanych.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA Manager 09 Premiera PC

31października2008

pudełko PL

31października2008

producent: Bright Future wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

FIFA Manager 09 jest już siódmą grą, należącą do serii managerów piłkarskich, wydawanych przez Electronic Arts (wcześniej znanej jako Total Manager).

Tak jak i w poprzednich odsłonach cyklu, naszym głównym zadaniem jest prowadzenie zespołu piłkarskiego oraz wykonywanie wszystkich czynności związanych z funkcją managera. Oprócz standardowych procedur, jakimi są: wybieranie składu drużyny na mecz, ustalanie taktyki, dostosowywanie treningu do założeń strategicznych i możliwości naszych zawodników, czy pozyskiwanie nowych piłkarzy; oddano nam także pod kontrolę całościowy wizerunek klubu i wygląd stadionu. Ważnym elementem gry pozostaje utrzymywanie dobrej atmosfery w drużynie, co wiąże się z odpowiednim korzystaniem z funduszy klubu przeznaczonych na płace dla piłkarzy, ale także ustalaniem urozmaiconych zajęć treningowych czy angażowaniem odpowiedniej kadry szkoleniowej.

FIFA Manager 09 oferuje nam ogromną bazę licencjonowanych lig, klubów i zawodników. Do dyspozycji mamy ok. 1500 zespołów oraz 25000 piłkarzy, z czego 7000 posiada rzeczywiste wizerunki w grze. Względem poprzedniej części został poprawiony interfejs, który nastawiony jest na dynamiczniejszą i bardziej intuicyjną obsługę, dzięki czemu nasze spostrzeżenia w trakcie spotkania możemy szybko przekładać na dyrektywy taktyczne. Dla początkujących managerów uruchomiono opcję Assistant Manager, pomagającą w analizie spotkania – dostarcza nam bowiem odpowiednich statystyk i zestawień odnośnie kondycji i formy, jaką prezentują nasi gracze.

Producent nie zmienił konwencji obrazowania meczu i znowu będziemy mogli analizować przebieg spotkania w trójwymiarowej grafice.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 956 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

FIFA Manager 09 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 09

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

FIFA Manager 09 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 4.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista