Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Championship Manager 2008 (PC)
OkładkaChampionship Manager 2008 (PC)

Championship Manager 2008 PC

Championship Manager 2008 to kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych, dedykowanych piłkarskim strategom.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Championship Manager 2008 Premiera PC

2listopada2007

pudełko PL

23listopada2007

producent: Beautiful Game Studios wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Championship Manager 2008

Football Manager 2010

Football Manager 2012

FIFA Manager 08

Championship Manager 2008 to kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych, dedykowanych piłkarskim strategom. Za produkcję tytułu odpowiedzialni są programiści z londyńskiej grupy Beautiful Game Studios, dla których praca przy wspomnianym projekcie była już czwartą próbą przywrócenia kultowemu niegdyś cyklowi dawnego blasku.

Tak, jak w 1992 r., kiedy to na rynku pojawiła się pierwsza część gry, tak i tym razem umożliwiono nam objęcie posady zarządcy w wybranym klubie, ewentualnie wcielenia się w selekcjonera reprezentacji narodowej. Autorzy projektu poświęcili dużo czasu na to, aby wydane przez nich dzieło było jak najbliższe realizmowi pod względem wszelakich statystyk. Deweloperzy zaktualizowali (do stanu z sierpnia 2007 r.) i rozbudowali bazę danych wirtualnych zawodników, dzięki czemu w CM 2008 możemy korzystać z usług 25% graczy więcej niż w przypadku poprzedniej odsłony sagi. Warto też wspomnieć, że do naszej dyspozycji oddano klasy rozgrywkowe z 27 krajów, w tym – po raz pierwszy – ligę australijską.

Równie duży nacisk, co na rozwój spraw stricte kosmetycznych (dodanie nowych skórek, skrótów w menu itp.) położono również na uproszczenie obsługi gry oraz planowanie reżimu treningowego. Prócz tego poprawiono działanie kluczowego dla naszych postępów, stylizowanego na 3D, silnika meczowego. Spowodowało to, że rozgrywane na zielonej murawie spotkania zyskały na różnorodności.

W trakcie pojedynków z innymi drużynami dane jest nam obserwować zagrania z klepki, przepychanki na polu karnym, wykonywane z poświęceniem wślizgi czy spektakularne parady bramkarzy. Poza tym wszyscy piłkarze, którzy pojawiają się na komputerowym boisku, za sprawą ulepszonego SI starają się zachowywać tak, jak ich prawdziwe pierwowzory, włączając w to przejawianie skłonności do firmowych zagrań poszczególnych zawodników, np. specyficznego stylu krycia czy dośrodkowywania ze skrzydeł.

Championship Manager 2008 zawiera także system analizy danych ProZone (znany już z poprzedniej edycji produktu), służący do bliższego przyglądania się postępom piłkarzy i badania charakteryzujących je statystyk. Spośród innych ciekawostek nie sposób pominąć fakt, że w grze zaimplementowano nowy tryb multiplayer, pozwalający domorosłym menadżerom na prowadzenie potyczek przy jednym komputerze.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 547 głosów czytelników.

Championship Manager 2008 cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Championship Manager 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Championship Manager 2008 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista