Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 08 (PC)
OkładkaFIFA Manager 08 (PC)

FIFA Manager 08 PC

FIFA Manager 08 to kolejna odsłona managera piłkarskiego, sygnowanego logiem Electronic Arts.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA Manager 08 Premiera PC

2listopada2007

pudełko PL

2listopada2007

producent: Bright Future wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

FIFA Manager 08 to kolejna odsłona managera piłkarskiego, sygnowanego logiem Electronic Arts. Produkcja stworzona została we współpracy z kolońskim studiem Bright Future, a jej szczególną zaletę stanowi fakt, że po raz pierwszy jednym z sześciu języków, w których można uruchomić wymienioną pozycję, jest polski.

Tym razem programiści z Niemiec pozwoli nam na pokierowanie losami drużyn z 52 lig, funkcjonujących w 20 krajach. Dzięki wykupionej przez EA licencji, nazwy teamów i występujących w nich piłkarzy, a także klubowe herby i wzory koszulek pokrywają się w pełni ze swymi rzeczywistymi odpowiednikami. Co więcej, każdy z zawodników występujących w grze został opisany aż 42 cechami, wpływającymi na jego zachowanie się w czasie meczu.

Autorzy FIFA Managera 08 położyli również szczególny nacisk na opcje treningowe oraz transferowe. W związku z tym w ich tytule pojawiło się kilka nowych narzędzi, pomocnych chociażby w ćwiczeniu stałych fragmentów gry, jak również aktualizowane na bieżąco informacje, dotyczące wartości naszych podopiecznych na piłkarskim rynku. Ponadto deweloperzy oddali do naszej dyspozycji rozbudowany edytor stadionów, dzięki któremu możemy zbudować swój wymarzony obiekt z kilku tysięcy specjalnych modułów, składanych w jedną całość niczym klocki.

Trzonem zabawy pozostał jednak nadal aspekt prowadzenia zespołu, począwszy od skompletowania pierwszego składu, a na zdobywaniu prestiżowych trofeów skończywszy. Chcąc wspiąć się na sam szczyt futbolowej drabiny, obejmujemy kontrolę nad którymś z istniejących już zespołów bądź też samodzielnie tworzymy własny team. Następnie zobligowani jesteśmy do tego, by interesować się stanem klubowej kasy, transferami, oczekiwaniami prezesa oraz kibiców, a także kontuzjami prześladującymi naszych piłkarzy.

Najważniejszą część gry, czyli symulacje meczów, podziwiamy w pełnym trójwymiarze, gdyż projekt grupy Bright Future oparty został o engine graficzny zapożyczony z siostrzanej FIFY. Warto dodać, że gra zawiera wszystkie usprawnienia, jakie wprowadzono do add-ona o nazwie Extra Time, dodatku do jej poprzedniej odsłony.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 914 głosów czytelników.

FIFA Manager 08 cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

FIFA Manager 08 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 4.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP