Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 08 (PC)

FIFA Manager 08 PC

FIFA Manager 08 to kolejna odsłona managera piłkarskiego, sygnowanego logiem Electronic Arts.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Manager 08 (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2007

2listopada2007

pudełko PL

FIFA Manager 08 to kolejna odsłona managera piłkarskiego, sygnowanego logiem Electronic Arts. Produkcja stworzona została we współpracy z kolońskim studiem Bright Future, a jej szczególną zaletę stanowi fakt, że po raz pierwszy jednym z sześciu języków, w których można uruchomić wymienioną pozycję, jest polski.

Tym razem programiści z Niemiec pozwoli nam na pokierowanie losami drużyn z 52 lig, funkcjonujących w 20 krajach. Dzięki wykupionej przez EA licencji, nazwy teamów i występujących w nich piłkarzy, a także klubowe herby i wzory koszulek pokrywają się w pełni ze swymi rzeczywistymi odpowiednikami. Co więcej, każdy z zawodników występujących w grze został opisany aż 42 cechami, wpływającymi na jego zachowanie się w czasie meczu.

Autorzy FIFA Managera 08 położyli również szczególny nacisk na opcje treningowe oraz transferowe. W związku z tym w ich tytule pojawiło się kilka nowych narzędzi, pomocnych chociażby w ćwiczeniu stałych fragmentów gry, jak również aktualizowane na bieżąco informacje, dotyczące wartości naszych podopiecznych na piłkarskim rynku. Ponadto deweloperzy oddali do naszej dyspozycji rozbudowany edytor stadionów, dzięki któremu możemy zbudować swój wymarzony obiekt z kilku tysięcy specjalnych modułów, składanych w jedną całość niczym klocki.

Trzonem zabawy pozostał jednak nadal aspekt prowadzenia zespołu, począwszy od skompletowania pierwszego składu, a na zdobywaniu prestiżowych trofeów skończywszy. Chcąc wspiąć się na sam szczyt futbolowej drabiny, obejmujemy kontrolę nad którymś z istniejących już zespołów bądź też samodzielnie tworzymy własny team. Następnie zobligowani jesteśmy do tego, by interesować się stanem klubowej kasy, transferami, oczekiwaniami prezesa oraz kibiców, a także kontuzjami prześladującymi naszych piłkarzy.

Najważniejszą część gry, czyli symulacje meczów, podziwiamy w pełnym trójwymiarze, gdyż projekt grupy Bright Future oparty został o engine graficzny zapożyczony z siostrzanej FIFY. Warto dodać, że gra zawiera wszystkie usprawnienia, jakie wprowadzono do add-ona o nazwie Extra Time, dodatku do jej poprzedniej odsłony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.49 / 10 na podstawie 904 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA Manager 08

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza), 4.5 GB HDD, Windows 2000/XP

FIFA Manager 08 - recenzja gry

Recenzja 20 listopada 2007, 14:15

Główny problem FIFA Managera 08 stanowi przekładanie rozwiązań taktycznych na grę zawodników. Jakkolwiek byśmy się nie męczyli z obmyślaniem strategii, nasi podopieczni zawsze znajdą w planie działania coś, co mogliby zepsuć. Dotyczy to w szczególności pasywnego działania obrońców, których nie usprawiedliwia nawet fakt, że decyzje podejmowane przez arbitrów w związku z prokurowanymi przez nich rzutami wolnymi i rożnymi są częstokroć kuriozalne. W wachlarzu zagrań prezentowanych przez piłkarzy niektóre ruchy (w szczególności denerwujące strzały główką na własną bramkę i podania do tyłu w sytuacji sam na sam) są doprawdy żenujące, a nieporadność ta boli jeszcze bardziej, gdy po zajrzeniu do klubowej kasy zauważamy, że wydaliśmy na swoje gwiazdy nieprzyzwoicie duże pieniądze. Niewiele lepsza jest postawa sędziego – o ile wyłapywanie offside’ów idzie mu jeszcze nieźle, o tyle w chwili, gdy piłka opuszcza boisko, pan z gwizdkiem każe wznawiać grę najczęściej tej drużynie, która futbolówkę wybiła. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy, których eliminowaniem muszą zajmować się jak na razie sami gracze.