Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2009, 07:50

FIFA Manager 10 z większymi boiskami piłkarskimi

Koncern Electronic Arts ujawnił pierwsze fakty na temat nowej odsłony jednej ze swoim rokrocznie rozbudowywanych serii – FIFA Manager. Dziesiąta instalacja cyklu menedżerskiego wprowadzi zmiany przede wszystkim w sposobie prezentacji widowiska piłkarskiego.

Koncern Electronic Arts ujawnił pierwsze fakty na temat nowej odsłony jednej ze swoich rokrocznie rozbudowywanych serii – FIFA Manager. Piąta instalacja cyklu menedżerskiego wprowadzi zmiany przede wszystkim w sposobie prezentacji widowiska piłkarskiego.

Jedną z głównych nowości będzie fakt, iż twórcy zdecydowali się w końcu na zwiększenie rozmiarów boiska piłkarskiego, które od czasów FIFA Manager 06 stanowiło jedynie 85% rzeczywistej powierzchni i przeszkadzało w rozgrywce. W FIFA Manager 10 będą one identyczne z tymi, które znamy z relacji telewizyjnych.

Wpłynie to oczywiście na zwiększenie realizmu rozgrywki, przede wszystkim w kwestii wykorzystywania takich technik piłkarskich, jak wypuszczanie napastników w uliczkę, czy też posyłanie podań na wolne pola. Ponadto zmianie ulegnie system animacji. W dziesiątej części FIFA Manager będzie taki sam, jak w przypadku FIFA 09. Również to przyniesie efekt w postaci poprawy estetyki spotkań.

Ważną informacją jest także ta, z której wynika, że decyzja o wyborze stanowiska w bardzo dobrym klubie będzie się wiązać z otrzymaniem przez gracza wyższego poziomu doświadczenia już na starcie rozgrywki. Dzięki temu, w przypadku gdy w wyniku ponoszonych strat i zwiększającej się liczby przegranych meczy zostanie on zwolniony z pracy, znalezienie jej w innym, niemal równie dobrym zespole nie powinno być problemem.

Kolejne szczegóły na temat FIFA Manager 10 poznamy już niebawem. W chwili obecnej, mając na uwadze datę premiery wersji 09, możemy jedynie zakładać, że do debiutu dojdzie zapewne w drugiej połowie bieżącego roku. W produkcji uświadczymy ponad 1500 klubów oraz 25000 zawodników.